Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

zgrzytanie zebami
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Tematyka ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mordoklejka
Nowy użytkownik

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2005 9:06 am    Temat postu: Re: zgrzytanie zebami Odpowiedz z cytatem

czy te malenka szyne da sie polknac?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pucia
Nowy użytkownik

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2005 9:49 am    Temat postu: Re: zgrzytanie zebami Odpowiedz z cytatem

Mordoklejko,
nie wydaje mi się. Zobacz, ile miejsca zajmują siekacze, to będzie wielkości dwuzłotówki może trochę większe (tak mi się zdaje, bo nie widziałam jeszcze na żywo). Niemniej z informacji, których poszukiwałam szczerze i w miarę dokładnie wynika, żę w chwili obecnej jest to najbardziej skuteczna metoda leczenia.
Dodatkowo, dla przekonania producenci proponują test: ołówek włożyć między zęby trzonowe (5-6) i zagryzać jednocześnie badając palcami okolice skroni i mięśni żuchwowo-skroniowych. Czujemy, jak się ruszają i napinają? ok, a teraz ten sam ołówek włożyć między siekacze (1-2) i powtórzyć nagryzanie i badanie powtórzyć. U mnie nie ma w ogóle napięcia mięśniowego. I tak właśnie działa szyna NTI-tss.

ps. skąd jesteście? może jakoś sobie pomożemy na miejscu
Powrót do góry
Tiarus
Nowy użytkownik

PostWysłany: Nie Maj 22, 2005 7:18 pm    Temat postu: Re: zgrzytanie zebami Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam kilka pytań.
1. Do jakiego lekarza należy się zglosić z bruksizmem ? (stomatolog, ogólny, inny?)
2.Czy szyna jest robiona na zamówienie??
3.Ile czasu czeka się na szynę??
4. Jaka jest cena i czy jest refundowana??
Powrót do góry
Pucia
Nowy użytkownik

PostWysłany: Nie Maj 22, 2005 11:15 pm    Temat postu: Re: zgrzytanie zebami Odpowiedz z cytatem

Tiarus napisał:
Witam,
Mam kilka pytań.
1. Do jakiego lekarza należy się zglosić z bruksizmem ? (stomatolog, ogólny, inny?)

zdecydowanie do stomatologa. Jeśli chcesz namiary na kogoś - daj znać na priv

2.Czy szyna jest robiona na zamówienie??

tak, to specjalnie dopasowywana szyna do zgryzu konkretnego pacjenta

3.Ile czasu czeka się na szynę??

jeśli chodzi o szynę NTI-tss to jest ona przygotowywana w trakcie jednej wizyty, tzn. jakieś 30 minut do godziny.

4. Jaka jest cena i czy jest refundowana??
z tego co wiem nie w Polsce (w USA i Norwegii tak). U nas chyba żadna z szyn nie podlega refunacji. I są różne ceny, ja dość długo szukałam kogoś, kto nie zedrze ze mnie (tym bardziej, że to nie pierwsza moja szyna)

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania - pisz na priva.
Pozdrawiam,
Powrót do góry
bluesbar
Nowy użytkownik

PostWysłany: Czw Cze 30, 2005 5:02 pm    Temat postu: Re: zgrzytanie zebami Odpowiedz z cytatem

Może jednak pochwalisz się ile za to zapłaciłaś? Też nie chciałbym przepłacić.....
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Tematyka ogólna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

Skocz do: