Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

Miżdzyca aorty brzusznej ????

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Choroby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wakos
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sro Gru 01, 2004 8:21 pm    Temat postu: Miżdzyca aorty brzusznej ???? Odpowiedz z cytatem

Przebywałem w szpitalu ,zrobiono mi badania komputerowe jamy brzusznej i na karcie wypisu przczytałem ze mam miazdzyce aorty brzusznej . .Jakie sa skutki takiej choroby czy to się jakoś leczy ? Skonczyłem 45 lat i nigdy nie miałem przy badaniach żadnego cholesterolu a wyniki były ok !!!Stwierdzono również podwyższony cukier, ale moze to byc wynikiem choroby przebytej .Za 2 tyg ponowne badania na cukier .
Ansi
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Gru 13, 2004 4:12 pm    Temat postu: Re: Miżdzyca aorty brzusznej ???? Odpowiedz z cytatem

wakos napisał:
Przebywałem w szpitalu ,..........ze mam miazdzyce aorty brzusznej .
To b. poważna choroba .Aorta brzuszna to taka tętnica o śrsednicy 22-25mm.U ciebie w scianie tętnicy są złogi wapniowe,które powodują zmiejszenie srednicy a tym samym zmiejszenie dopływu krwi do innych narządów. Miażdzyca występuje zwykle we wszyskich tętnicach w róznym stopniu.
.Jakie sa skutki takiej choroby
Od chromania przestankowego do ataku serca,czy udaru mózgu., ale można z tym żyć wiele lat w zależności od posępów choroby,
czy to się jakoś leczy ?
Wyłącznie leczenie zachowawczetwz zdrowy tryb zycia.Zakaz palenia tytoniu od zaraz. Zakaz picia piwa i wódki .Kieliszek wytrawnego czerwonego od czasu do czasu.Unikanie fast foodów,zakaz tłustych ciast i słodko tłustych deserów Umiarkowany ruch na świeżym powietrzu.Regularne kontrole i stosowanie się do zaleceń lekarza np chirtrurga naczyniowego W Ten sposób zyjąc mój ojciec dożył 85 lat
YSkonczyłem 45 lat i nigdy nie miałem przy badaniach żadnego cholesterolu a wyniki były ok
Miazdżycę stwierdza się nawet u dwudziestolatków - przyczyn jeszcze nie wykryto, ale są twz czynniki ryzyka Np: palenie tytoniu ,cukrzyca insulinozależna itp
!!!Stwierdzono również podwyższony cukier, ale moze to byc wynikiem choroby przebytej .Za 2 tyg ponowne badania na cukier .

Uszy do góry.Ansi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Choroby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: