Miżdzyca aorty brzusznej ????

wakos
Nowy użytkownik

Miżdzyca aorty brzusznej ????

Postautor: wakos » 01 grudnia 2004, 19:21

Przebywałem w szpitalu ,zrobiono mi badania komputerowe jamy brzusznej i na karcie wypisu przczytałem ze mam miazdzyce aorty brzusznej . :o .Jakie sa skutki takiej choroby czy to się jakoś leczy ? Skonczyłem 45 lat i nigdy nie miałem przy badaniach żadnego cholesterolu a wyniki były ok !!!Stwierdzono również podwyższony cukier, ale moze to byc wynikiem choroby przebytej .Za 2 tyg ponowne badania na cukier .
Waldemar

Ansi
Nowy użytkownik

Re: Miżdzyca aorty brzusznej ????

Postautor: Ansi » 13 grudnia 2004, 15:12

wakos pisze:Przebywałem w szpitalu ,..........ze mam miazdzyce aorty brzusznej . :o
To b. poważna choroba .Aorta brzuszna to taka tętnica o śrsednicy 22-25mm.U ciebie w scianie tętnicy są złogi wapniowe,które powodują zmiejszenie srednicy a tym samym zmiejszenie dopływu krwi do innych narządów. Miażdzyca występuje zwykle we wszyskich tętnicach w róznym stopniu.
.Jakie sa skutki takiej choroby
Od chromania przestankowego do ataku serca,czy udaru mózgu., ale można z tym żyć wiele lat w zależności od posępów choroby,
czy to się jakoś leczy ?
Wyłącznie leczenie zachowawczetwz zdrowy tryb zycia.Zakaz palenia tytoniu od zaraz. Zakaz picia piwa i wódki .Kieliszek wytrawnego czerwonego od czasu do czasu.Unikanie fast foodów,zakaz tłustych ciast i słodko tłustych deserów Umiarkowany ruch na świeżym powietrzu.Regularne kontrole i stosowanie się do zaleceń lekarza np chirtrurga naczyniowego W Ten sposób zyjąc mój ojciec dożył 85 lat
YSkonczyłem 45 lat i nigdy nie miałem przy badaniach żadnego cholesterolu a wyniki były ok
Miazdżycę stwierdza się nawet u dwudziestolatków - przyczyn jeszcze nie wykryto, ale są twz czynniki ryzyka Np: palenie tytoniu ,cukrzyca insulinozależna itp
!!!Stwierdzono również podwyższony cukier, ale moze to byc wynikiem choroby przebytej .Za 2 tyg ponowne badania na cukier .

Uszy do góry.Ansi