Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

jak najszybciej zajść w ciążę
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Ciąża
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pewra
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Lis 30, 2004 2:15 pm    Temat postu: jak najszybciej zajść w ciążę Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich , proszę pomóżcie mi , podpowiedzcie jak mogę szybko zajść w ciąże, wiem ze moze to głupie pytanie ale od sierpnia próbujemy z partnerem i nic nie wiem czy mam iść do lekarza czy co robić? moze macie jakies sposoby rady , [/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Beata W
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Lis 30, 2004 6:08 pm    Temat postu: Re: jak najszybciej zajść w ciążę Odpowiedz z cytatem

od sierpnia to wcale nie tak długo,podczas prawidłowej owulacji istnieje,u zdrowej pary 40% szansy na zajście w ciążę.
Problem jest gdy w czasie roku regularnego współżycia nie ma ciąży,wtedy należy zgłosić się do lekarza (oczywiście możesz zrobić to wcześniej).Lekarz zleci obu partnerom badania,Tobie m.in.hormonalne,może monitoring owulacji itp.
A na razie proponuję stosowanie testów owulacyjnych (do kupienia w aptece lub na allegro,wskazują dni płodne) a jeśli masz cierpliwość,możesz rysować wykres temperatur,oczywiście to wymaga troszkę wprawy,ale można się przyzwyczaić
Życzę powodzenia i owocnych starań
Nowy użytkownik

PostWysłany: Czw Gru 02, 2004 12:21 pm    Temat postu: Re: jak najszybciej zajść w ciążę Odpowiedz z cytatem

Witam
6 m-cy to jeszcze nie dużo. Nie powinnaś się jeszcze martwić. Najważniejsze to być dobrej myśli i nie dać się ponieść nerwom, panice. Przeszłam przez to i zupełnie niepotrzebnie! Po 7m-cach starań okazało sie,że jestem w ciąży. Podstawowa sprawa - kochać się dla miłości a nie uprawiać sex dla prokreacji. Wcale nie trzeba się stosunkować 100 razy na godzinę, wystarczy trafiać mniej więcej w okres owulacji. Jak to nie pomoże iść do lekarza na ustalenie owulacji poprzez badanie usg (30zł). Testy nie są w pełni skuteczne, zbyt duży rozrzut w czasie. Usg określi ściśle, dokładnie. I jeszcze jedno - wyłaczyć natrętne myśli typu MUSZĘ ZAJŚĆ W CIĄŻĘ, MUSZĘ MIEĆ DZIDZIUSIA JUŻ TERAZ DZISIAJ - to na pewno nie pomoze.
Pozdrawiam
Nowy użytkownik

PostWysłany: Czw Gru 02, 2004 4:32 pm    Temat postu: Re: jak najszybciej zajść w ciążę Odpowiedz z cytatem

guinn[b], ale to "niemyślenie" nie jest takie proste... ja też słyszłąm o tym, że "zeby dzidziuś wpriowadził się doTwojego brzuszka, to trzeba go wyprowadzić z głowy", ale jak przestać myśleć o czymś, czego się tak bardzo pragnie???... mam jeszcze pytanie - na jakiej zasadzie wykonuje się testy badające owulację poprzez USG - czy jest to cykl badań? Ja kupiłam testy owulacyjne CLEARPLAN i zamierzam zacząć je stosować od tego cyklu - zacznę za dwa dni - czy któraś z zWas dziewczyny stosowała te testy? pozdr Cię quinn - ja też pochodzę z Lublina, ale niestety teraz tylkogo odwiedzam..
Powrót do góry
kwasik
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Gru 06, 2004 12:13 am    Temat postu: Re: jak najszybciej zajść w ciążę Odpowiedz z cytatem

to może śmieszne- ale sprawdzone.
1. trzeba pojechać do Białowieży
2. znaleźć pensjonat "pod bocianem"
3. zostać tam jeden weekend

NAPRAWDĘ DZIAŁA...

Kasia i Piotr...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Ciąża Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: