Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podwyższone LYM? Co to może oznaczać? Prosże o interpretację

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Badania medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KASIA76
Nowy użytkownik

PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 4:47 pm    Temat postu: Podwyższone LYM? Co to może oznaczać? Prosże o interpretację Odpowiedz z cytatem

Moja córka (20 miesięcy) ma następujące wyniki badań:

WBC [tys./ul] 11.9

LYM%[%] 72,5 (17,0 - 48,0)
MON%[%] 5.7
GRA%[%] 21,8 (43,0 -7 6,0)

LYM[tys./ul] 8,6 (2,5 - 8,5)
MON[tys./ul] 0,6
GRA[tys./ul] 2,7

RBC [mln/ul] 4,50
HGB [g/dl] 12,7
HCT [%] 36,1
MCV [fl] 80
MCH [pg] 28,3
MCHC [g/dl] 35,3 (31,0 - 35,0)
RDW [%] 14,6

PLT [tys./ul] 282
PDW [%] 15,1
MPV [fl] 8,6
PCT [%] 0,242

Bardzo się martwię, proszę o odpowiedź..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agali
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 7:35 pm    Temat postu: re: Podwyższone LYM? Co to może oznaczać? Prosże o interpret Odpowiedz z cytatem

Witam
Tego typu przesunięcia w rozmazie krwi (czyli obnizone granulocyty i podwyższone limfocyty) najczęściej są w wyniku zakażenia na tle bakteryjnym , wirusowym lub grzybiczym. Czasami przyczyna może być np. przeziębienie. Natomiast podwyższona wartość MCHC może sugerować zaburzenie godpodarki wodno- elektrolitowej. Czy dziecko nie miało przed badaniami biegunki lub gorączki?? Zresztą placówka wykonująca badanie zwłaszcza u dziecka , przy przesunięciach w rozmazie powinia dodatkowo ocenic rozmaz metodą mikroskopową
Pozdrawiam
KASIA76
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 10:38 pm    Temat postu: re: Podwyższone LYM? Co to może oznaczać? Prosże o interpret Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Córka generalnie ma się dobrze, badanie krwi robiliśmy dlatego, że wcześniej miała anemię, teraz mieliśmy skontrolować morfologię w tym kierunku. Ja się zupełnie nie znam na tym, natomiast, to, co znalazłam w sieci na temat podwyższonych limfocytów przeraziło mnie ( prawie wszędzie padało słowo "białaczka"). Cieszę się, że tutaj nikt o tym nie wspomina. Pediatra tez nas uspokoił. Dziękuję. bardzo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Badania medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: