Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dlaczego anemia ciągle wraca?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Choroby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
salabama
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 8:36 pm    Temat postu: Dlaczego anemia ciągle wraca? Odpowiedz z cytatem

Od kiedy zasłabłam na wf i zlecono mi badania krwi, wykryto u mnie anemię. Było to 2 lata temu... wyniki wykazały 16, gdy granice normy to 49 - 150. brałam żelazo i kwas foliowy, wyniki poprwaiły się do 75, ale potem znowu spadły i tak wkółko... nie uważam, żebym się źle odżywiała. wręcz odwrotnie. Nie ograniczałam sobie nigdy jedzenia. Ostatnio miałam znowu badania krwi, które tym razem wykazały 39, przy czym byłam w trakcie przyjmowania żelaza. Dlaczego anemia ciągle powraca?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lidzia_19
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 10:38 pm    Temat postu: re: Dlaczego anemia ciągle wraca? Odpowiedz z cytatem

Też się nad tym zastanawiam. Tylko u mnie to chyba jest dziedziczne. Moja mama w młodości miała ostrą anemię, ale niestety jak ostatnio dla ciekawości sprawdziła to się okazało że dalej (albo znowu) ma.

A co do jedzenia to żelazo występuje w niewielu produktach i my, osoby z anemią mamy problem.
Megx
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 8:23 am    Temat postu: re: Dlaczego anemia ciągle wraca? Odpowiedz z cytatem

A moze przyczyna sa obfite miesiaczki?

Co do produktow zawierajacych zelazo to nie ma ich az tak malo...
Nastepujace produkty sa bogate w zelazo: czerwone mieso, kurczak, wieprzowina, platki sniadaniowe, otreby, nasiona dyni, melasa, ziarna soji, szpinak, czerwona fasola, kompot z suszonych sliwek, precle, ryz, rodzynki, suszone sliwki.
Powrót do góry
lidzia_19
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 8:45 am    Temat postu: re: Dlaczego anemia ciągle wraca? Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi o to że w porównaniu np. z produktami zawierającymi wit. C to tych z żelazem jest mało.
Poza tym żelazo ciężko się wchłania. Z produktów zwierzęcych jest to 30%, natomiast pochodzenia roślinnego ok. 1-5%
Megx
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 9:20 am    Temat postu: re: Dlaczego anemia ciągle wraca? Odpowiedz z cytatem

a no to sie zgadza ale jesli przyjmujesz je regularnie a nie tylko wtedy kiedy poziom zelaza spada jest wieksze prawdopodobienstwo, ze nie zapadniesz na anemie. Ja anemie przerabialam w ciazy i w okresie karmienia piersia ale jak tylko zaczelam jesc regularnie wielozbozowe platki sniadaniowe i dodatkowo jeszcze pare innych produktow z w/w listy anemia ustapila
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Choroby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: