Zbyt szybki puls w ciazy

Fasolka
Nowy użytkownik

Zbyt szybki puls w ciazy

Postautor: Fasolka » 25 sierpnia 2004, 11:54

Od drugiego miesiaca ciazy( teraz zaczyna mi sie piaty m-c) mam tachykardie-tetno rzadko kiedy jest nizsze od 100 uderzen/minute.Wiem ze przez to moge nie urodzic naturalnie a porod moze byc przedwczesny. Jezeli nic sie nie poprawi bede musiala zaczac przyjmowac leki, czy takie leki na serce sa niebezpieczne dla dziecka? I jakie skutki moze miec jeszcze tachykardia dla ciazy, porodu i dziecka.Czy moge z takim schorzeniem latac samolotem? Czy ktoras z Was miala takie problemy? Jest na to jakis sposob? Pozdrawiam
Fasolka

Esmeralda_pl
Nowy użytkownik

Re: Zbyt szybki puls w ciazy

Postautor: Esmeralda_pl » 25 sierpnia 2004, 12:29

czy leki są bezpieczne czy to będzie wiedział lekarz...
a co do podróży samolotem - jeżeli jesteś w widocznej ciąży, to nikt nie wpuści cię na pokład samolotu bez odpowiedniego zaświadczenia lekarza, w którym będzie napisane, że nie istnieje zagrożenie, że zaczniesz rodzić w czasie lotu... Zaświadczenie takie powinno zostać wydane w dniu wylotu, może być róznież dzień wcześniej

Anek130
Nowy użytkownik

Re: Zbyt szybki puls w ciazy

Postautor: Anek130 » 25 sierpnia 2004, 13:29

ja miałam ten problem juz przed ciążą, czasami serce mi biło szybciej i mocniej - ale nie przyjmowałam żadnych leków, a lekarz kardiolog mi powiedział, że to nie przeszkadza ani w ciąży ani w porodzie. Poza tym czytałam, że kobieta w ciąży ma przyspieszony puls, bo musi produkowac więcej krwi i jest układ krążenia bardziej obciązony. Wydaje mi się więc, że specjalnie nie masz się czym martwić, ale oczywiście najważniejsze jest to, co powie Twój lekarz.

Pozrawiam
Ania