torbiel na jądrze, pomocy!!

Tu poruszaj tematy, których nie znalazłeś w naszym Forum
kolo18
Nowy użytkownik

torbiel na jądrze, pomocy!!

Postautor: kolo18 » 22 sierpnia 2007, 20:47

Dokładnie pół roku temu udałem sie do lekarza z bólem jądra, po badaniu usg okazało sie ze mam trobiel o wielkości 7-8 mm na lewym najądrzu, lekarz przepisał mi antybiotyk przeciw bólowy i kazał przyjść na kontrolę za pól roku, czyli we wrzesniu, ja bardzo się boję, boję się operacji albo że będę mi strzukawką odciągać wodę z tego torbiela (tak gdzieś czytałem). Czy ktos ma podobny problem? czy z tym można żyć i nie ma żadnych problemów w przyszłości? Martwię się bo całe życie prze demną, mam 18 lat i czy to nie będzie przeszkadzać w planowaniu dzieci?
Proszę o odpowiedź od kogoś kto zna taki problem.

dziuma
Nowy użytkownik

re: torbiel na jądrze, pomocy!!

Postautor: dziuma » 23 sierpnia 2007, 09:09

kolo18.antybiotyk dostale na ta torbiel.przykro mi ale jesli nie udalo jej sie zmiejszyc to biopsja jest konieczna.wezma troche plynu zeby zobaczyc co to za tresc .to jest tylko uklucie.i trwa tylko chwilke.tysiace kobiet ma torbiele i sama osobiscie mialam biopsje guza piersi.przezylam a to nie bylo takie straszne,mialam wtedy 20 lat i tez sie balam.potem usuneli ale to juz pod narkoza,bez bolu.jesli zajdzie taka koniecznosc to sie nie zastanawiaj,nie leczona torbiel moze doprowadzic do powaznych schrzen i wtedy mialbys problemy z zostaniem w przyszlosci tatusiem.masz sczescie ze jest w poczatkowym stadium 8 mm to bardzo malo.torbiele zaawansowane maja nawet po kilkanascie cm.a wielkosc torbieli ktora ty masz powinno sie udac zlikwidowac bez biopsji i operacji,po odpowiednich lekach powinna sie rozpuscic,takze nie martw sie na zapas i stosuj sie do zalecen lekarza,naprawde to jest mala torbiel,i nie powinno byc problemow. :)

Wróć do „Tematyka ogólna”