Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

interpretacja badania krwi (MPV, eozynocyty)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Badania medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grysienka
Nowy użytkownik

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 10:14 pm    Temat postu: interpretacja badania krwi (MPV, eozynocyty) Odpowiedz z cytatem

chciałabym dowiedzieć sie co mogą oznaczać następujące wyniki:
podwyższone wartości mają
eozynocyty - 8,1
MPV - 11,3
w rozmazie:
kwasochłonne - 12.

słyszałam ze mogą to być objawy anemii ale hemoglobina jest w normie - 15,8.

dodatkowo podwyższony jest poziom bilirubiny całkowitej - 1,54.

z góry dziękuje za pomoc!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grysienka
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 10:33 pm    Temat postu: re: interpretacja badania krwi (MPV, eozynocyty) Odpowiedz z cytatem

podnoszę temat do góry. bardzo zależy mi na interpretacji wyniku bo mój chłopak nie czuje sie najlepiej a ciężko nam dostać sie do lekarza.
Powrót do góry
agali
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 10:38 pm    Temat postu: re: interpretacja badania krwi (MPV, eozynocyty) Odpowiedz z cytatem

Witam
Eozynocyty najczęściej są podwyższone przy chorobach alergicznych, chorobach pasożytniczych i astmie oskrzelowej. Ich poziom nie ma nic wspólnego z anemią. MPV jest to parametr okreslający średnią objętość płytek krwi, i jego wartość ma znaczenie diagnostyczne wówczas gdy płytki krwi nie są w normie. Bilirubina może być podwyższona przy chorobach wątroby lub niedrożności dróg żółciowych albo w anemii. Szkoda że nie napisałaś jaki masz histogram krwine czerwonych (MCH, MCV, MCHC) W celu dalszej diagnozy powinnaś wykonać badanie z profilu wątrobowego, i ze względu na te eozynocyty badanie kału na pasożyty.Jeśli te badania będą w normie skonsultować się z alergologiem.
( a kwasochłonne to inaczej eozynocyty)
Pozdrawiam
grysienka
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 10:46 pm    Temat postu: re: interpretacja badania krwi (MPV, eozynocyty) Odpowiedz z cytatem

MCV, MCH i MCHC są w normie. bardzo dziękuję za odpowiedź, bo sie denerwowałam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Badania medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: