Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bakteria streptococcus
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Objawy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewek
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 6:53 pm    Temat postu: Bakteria streptococcus Odpowiedz z cytatem

Witajcie, dziś bylam u ginekologa i lekarka zaniepokojana troszkę nawracającymi się stanami zapalnymi pochwy , zrobiła mi posiew bakteriologiczny. Wyniki mam za tydzien, ale obawiam się ,że moge miec streptococcus agalatiae:( Wiecie może od czego można się tym zarazić i jakie sa obajawy(mam niewielkie upławy i czasami lekki świą, ale nie odczuwam bólu przy oddawainu moczy ani przy stosunku) Dziekuje z gory za odpowiedz
Ash
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 4:42 pm    Temat postu: re: Bakteria streptococcus Odpowiedz z cytatem

Chyba Streptococcus agalactiae? Ale czemu boisz sie ze bedziesz miala akurat tego paciorkowca? S.agalactiae nalezy do normalnej flory bakteryjnej i albo go masz albo nie. Wiekszosc flory nabywasz w trakcie dorastania, a nie zarazasz sie nia. W kazdym razie u osob zdrowych ten paciorkowiec raczej nie powoduje choroby i jest przede wszystkim grozny dla noworodkow, ktore moga sie nim zarazic w trakcie porodu.
Nie wiem skad pomysl ze to akurat ta bakteria powoduje u ciebie stany zapalne, ale jesli masz racje to raczej trudno bedzie ci sie jej pozbyc, bo jesli jestes nosicielka to paciorkowca masz nie tylko w pochwie, ale i w jelicie grubym. Antybiotyki przeciwko S. agalactiae stosuje sie w zasadzie tylko u kobiet w ciazy, zeby zapobiec infekcji noworodka. Ale po zastosowaniu antybiotykow po jakims czasie bakterie wracaja.

Szczerze mowiac watpie zeby akurat ta bakteria powodowala problemy u Ciebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger
kacper17
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 5:45 pm    Temat postu: re: Bakteria streptococcus Odpowiedz z cytatem

Myślę, że ewek sama sobie diagnozę stawia na podstawie jakiś wiadomości z internetu albo ogólnie usłyszanych

http://hunterwild-wroc.ovh.org/

www.kursypp.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewek
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 7:34 pm    Temat postu: re: Bakteria streptococcus Odpowiedz z cytatem

Drogi Kacprze17, nie stawiam sobie sama diagnozy na podstawie wiadomości z internetu. Moja pani doktor robiąc mi badanie powiedziała własnie o tym paciorkowcu.
kacper17
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 8:11 pm    Temat postu: re: Bakteria streptococcus Odpowiedz z cytatem

ewek to nie było złośliwe Ale Ash wytłumaczył zadanie tego paciorkowca

http://hunterwild-wroc.ovh.org/

www.kursypp.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Objawy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: