Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si? i sprawd? wiadomo?ciZaloguj si? i sprawd? wiadomo?ci   ZalogujZaloguj 

Bakteria streptococcus
Id? do strony 1, 2, 3, 4  Nast?pny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Objawy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast?pny temat  
Autor Wiadomo??
ewek
Nowy użytkownik

Do??czy?: 30 Lip 2005
Sk?d: Wroclaw

PostWys?any: Pon Maj 07, 2007 6:53 pm    Temat postu: Bakteria streptococcus Odpowiedz z cytatem

Witajcie, dziś bylam u ginekologa i lekarka zaniepokojana troszkę nawracającymi się stanami zapalnymi pochwy , zrobiła mi posiew bakteriologiczny. Wyniki mam za tydzien, ale obawiam się ,że moge miec streptococcus agalatiae:( Wiecie może od czego można się tym zarazić i jakie sa obajawy(mam niewielkie upławy i czasami lekki świą, ale nie odczuwam bólu przy oddawainu moczy ani przy stosunku) Dziekuje z gory za odpowiedz
Ash
Nowy użytkownik

Do??czy?: 30 Lis 2005
Sk?d: UK

PostWys?any: Wto Maj 08, 2007 4:42 pm    Temat postu: re: Bakteria streptococcus Odpowiedz z cytatem

Chyba Streptococcus agalactiae? Ale czemu boisz sie ze bedziesz miala akurat tego paciorkowca? S.agalactiae nalezy do normalnej flory bakteryjnej i albo go masz albo nie. Wiekszosc flory nabywasz w trakcie dorastania, a nie zarazasz sie nia. W kazdym razie u osob zdrowych ten paciorkowiec raczej nie powoduje choroby i jest przede wszystkim grozny dla noworodkow, ktore moga sie nim zarazic w trakcie porodu.
Nie wiem skad pomysl ze to akurat ta bakteria powoduje u ciebie stany zapalne, ale jesli masz racje to raczej trudno bedzie ci sie jej pozbyc, bo jesli jestes nosicielka to paciorkowca masz nie tylko w pochwie, ale i w jelicie grubym. Antybiotyki przeciwko S. agalactiae stosuje sie w zasadzie tylko u kobiet w ciazy, zeby zapobiec infekcji noworodka. Ale po zastosowaniu antybiotykow po jakims czasie bakterie wracaja.

Szczerze mowiac watpie zeby akurat ta bakteria powodowala problemy u Ciebie.
Powr?t do g?ry
Ogl?da profil u?ytkownika Wy?lij prywatn? wiadomo?? Odwied? stron? autora MSN Messenger
kacper17
Nowy użytkownik

Do??czy?: 09 Pa? 2005

PostWys?any: Wto Maj 08, 2007 5:45 pm    Temat postu: re: Bakteria streptococcus Odpowiedz z cytatem

Myślę, że ewek sama sobie diagnozę stawia na podstawie jakiś wiadomości z internetu albo ogólnie usłyszanych

http://hunterwild-wroc.ovh.org/

www.kursypp.pl
Powr?t do g?ry
Ogl?da profil u?ytkownika Wy?lij prywatn? wiadomo??
ewek
Nowy użytkownik

Do??czy?: 30 Lip 2005
Sk?d: Wroclaw

PostWys?any: Wto Maj 08, 2007 7:34 pm    Temat postu: re: Bakteria streptococcus Odpowiedz z cytatem

Drogi Kacprze17, nie stawiam sobie sama diagnozy na podstawie wiadomości z internetu. Moja pani doktor robiąc mi badanie powiedziała własnie o tym paciorkowcu.
kacper17
Nowy użytkownik

Do??czy?: 09 Pa? 2005

PostWys?any: Wto Maj 08, 2007 8:11 pm    Temat postu: re: Bakteria streptococcus Odpowiedz z cytatem

ewek to nie było złośliwe Ale Ash wytłumaczył zadanie tego paciorkowca

http://hunterwild-wroc.ovh.org/

www.kursypp.pl
Powr?t do g?ry
Ogl?da profil u?ytkownika Wy?lij prywatn? wiadomo??
Wy?wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Objawy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id? do strony 1, 2, 3, 4  Nast?pny
Strona 1 z 4

Skocz do:  
Nie mo?esz pisa? nowych temat?w
Nie mo?esz odpowiada? w tematach
Nie mo?esz zmienia? swoich post?w
Nie mo?esz usuwa? swoich post?w
Nie mo?esz g?osowa? w ankietach