Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE!!!! - streptococcus agalactiae
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Ciąża
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basiek1980
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 10:45 am    Temat postu: PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE!!!! - streptococcus agalactiae Odpowiedz z cytatem

Dziewczynki kochane! PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE!!!! Jestem majowa mausia, wiec to praktycznie juz...

Czy mialyscie robiony posiew z kanalu szyjki macicy? ( robi sie go pod sam koniec ciazy)Na obecnosc bakterii? Jesli nie, to jeszcze ZROBCIE SZYBKO!!!!Ja odebralam wyniki i mam bardzo niebezpieczna bakterie streptococcus agalactiae ( co prawdo malutko jej), ale w trybie przyspieszonym dostalam antybiotyk i krem dopochwowy. Ta bakteria jest BARDZO NIEBEZPIECZNA DLA DZIECKA! Moze przy porodzie wywolac zapalenie pluc, zapalenie ucha srodkowego, zapalenie kosci a nawet zapalenie opon mozgowo - rdzeniowych oraz najgorsze...smierc malenstwa. Nawet jesli nie zdzarzycie wziasc antybiotyku, to przy porodzie go Wam podadza i bedzie wszystko ok. TYLKO MUSICIE O NIEJ WIEDZIEC!!!!

http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,48,237,3589,40

To jeden watek tylko z wielu, jakie wyczytalam o tym paskudztwie. Niestety najbardziej przerazajaca jest trzecia wypowiedz.... Ja teraz dopiero o tym wiem, ale radze jednak chuchac na zimne...
Nie chce Was straszyc tylko w pore ostrzec.

Powtarza sie wciaz, ze lekarze olewaja ten problem a nie wolno im na to pozwolic!!!!

U mnie w Gdansku koszt takiego badania to 53 zl. Przepraszam, nie chcialam straszyc, ale ja ryczalam caly dzien, zanim zaczelam brac antybiotyk, tak sie przestraszylam. Takze, predko do swojego ginekologa. Nie wiem, czemu, lekarze tak niechetnie kieruja na te badania....

________________[/b]

Ostatnio zmieniony przez Basiek1980 dnia Pon Kwi 23, 2007 11:45 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcysia
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 10:55 am    Temat postu: re: PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE!!!! - streptococcus agalactiae Odpowiedz z cytatem

Dzięki Basiek. To bardzo cenna informacja. Mam pytanie - jak można się tą bakterią zarazić, co można zrobić aby jej uniknąć?
Powrót do góry
Assik
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 11:29 am    Temat postu: re: PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE!!!! - streptococcus agalactiae Odpowiedz z cytatem

Ja miałam robione badanie dzień po terminie ale wyników juz nie odebrałam bo zamknęli mnie w szpitalu. Zresztą Mati urodził się zanim dostałabym wyniki.

Ale na miesiąc przed terminem moja ginka dała mi jakieś globulki dowcipne które miały "wyczyścić" ewentualne infekcje. Warto sprawdzić co się dzieje zanim dzidziuś się urodzi żeby mu krzywdy niechcący nie zrobić.

Matuś

Bartuś

Aniołek 5.08.08 [*]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Basiek1980
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 11:43 am    Temat postu: re: PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE!!!! - streptococcus agalactiae Odpowiedz z cytatem

Niestety nie wiem jak mozna zarazic sie ta bakteria, podejrzewam, ze i w basenie, jeziorze, od partnera, niezbyt czystego recznika, tak mysle.

Wiem, ze w wiekszosci przypadkow nie daje zadnych objawow, masz ja i juz. U mnie na cale szczescie wystapily objawy podobne do grzybicznych i dlatego zrobiono mi posiew. W przeciwnym razie pewnie bym o niej nie wiedziala, dlatego to takie wazne, zeby zbadac sie przed porodem.
Marcysia
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 12:05 pm    Temat postu: re: PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE!!!! - streptococcus agalactiae Odpowiedz z cytatem

A z cytologii nie da się sprawdzić czy ma się to okropieństwo?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Ciąża Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: