PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE!!!! - streptococcus agalactiae

Basiek1980
Nowy użytkownik

PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE!!!! - streptococcus agalactiae

Postautor: Basiek1980 » 23 kwietnia 2007, 09:45

Dziewczynki kochane! PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE!!!! Jestem majowa mausia, wiec to praktycznie juz...

Czy mialyscie robiony posiew z kanalu szyjki macicy? ( robi sie go pod sam koniec ciazy)Na obecnosc bakterii? Jesli nie, to jeszcze ZROBCIE SZYBKO!!!!Ja odebralam wyniki i mam bardzo niebezpieczna bakterie streptococcus agalactiae ( co prawdo malutko jej), ale w trybie przyspieszonym dostalam antybiotyk i krem dopochwowy. Ta bakteria jest BARDZO NIEBEZPIECZNA DLA DZIECKA! Moze przy porodzie wywolac zapalenie pluc, zapalenie ucha srodkowego, zapalenie kosci a nawet zapalenie opon mozgowo - rdzeniowych oraz najgorsze...smierc malenstwa. Nawet jesli nie zdzarzycie wziasc antybiotyku, to przy porodzie go Wam podadza i bedzie wszystko ok. TYLKO MUSICIE O NIEJ WIEDZIEC!!!!

http://www.forumginekologiczne.pl/forum ... 37,3589,40

To jeden watek tylko z wielu, jakie wyczytalam o tym paskudztwie. Niestety najbardziej przerazajaca jest trzecia wypowiedz.... Ja teraz dopiero o tym wiem, ale radze jednak chuchac na zimne...
Nie chce Was straszyc tylko w pore ostrzec.

Powtarza sie wciaz, ze lekarze olewaja ten problem a nie wolno im na to pozwolic!!!!

U mnie w Gdansku koszt takiego badania to 53 zl. Przepraszam, nie chcialam straszyc, ale ja ryczalam caly dzien, zanim zaczelam brac antybiotyk, tak sie przestraszylam. Takze, predko do swojego ginekologa. Nie wiem, czemu, lekarze tak niechetnie kieruja na te badania....

________________[/b]
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2007, 10:45 przez Basiek1980, łącznie zmieniany 1 raz.
Macius urodzil sie 15.05.2007
ObrazekObrazek

Marcysia
Nowy użytkownik

re: PRZECZYTAJCIE KONIECZNIE!!!! - streptococcus agalactiae

Postautor: Marcysia » 23 kwietnia 2007, 09:55

Dzięki Basiek. To bardzo cenna informacja. Mam pytanie - jak można się tą bakterią zarazić, co można zrobić aby jej uniknąć?

Assik
Nowy użytkownik

Postautor: Assik » 23 kwietnia 2007, 10:29

Ja miałam robione badanie dzień po terminie ale wyników juz nie odebrałam bo zamknęli mnie w szpitalu. Zresztą Mati urodził się zanim dostałabym wyniki.

Ale na miesiąc przed terminem moja ginka dała mi jakieś globulki dowcipne które miały "wyczyścić" ewentualne infekcje. Warto sprawdzić co się dzieje zanim dzidziuś się urodzi żeby mu krzywdy niechcący nie zrobić.
Obrazek
Matuś
Obrazek
Bartuś
Obrazek
Aniołek 5.08.08 [*]

Basiek1980
Nowy użytkownik

Postautor: Basiek1980 » 23 kwietnia 2007, 10:43

Niestety nie wiem jak mozna zarazic sie ta bakteria, podejrzewam, ze i w basenie, jeziorze, od partnera, niezbyt czystego recznika, tak mysle.

Wiem, ze w wiekszosci przypadkow nie daje zadnych objawow, masz ja i juz. U mnie na cale szczescie wystapily objawy podobne do grzybicznych i dlatego zrobiono mi posiew. W przeciwnym razie pewnie bym o niej nie wiedziala, dlatego to takie wazne, zeby zbadac sie przed porodem.
Macius urodzil sie 15.05.2007

ObrazekObrazek

Marcysia
Nowy użytkownik

Postautor: Marcysia » 23 kwietnia 2007, 11:05

A z cytologii nie da się sprawdzić czy ma się to okropieństwo?