dlaczego złoto brudzi skóre ?

Jak dbać o stan swojej skóry, włosów aby były zdrowe i piękne
elwira
Nowy użytkownik

Re: dlaczego złoto brudzi skóre ?

Postautor: elwira » 16 października 2006, 21:22

a jeżeli łańcuszek jest z czystego złota... ja myję się codziennie, to dlaczego brudzi skórę?? i też mam tak ze nosze go, nosze i jest dobrze a w pewnym momencie mam brudną skórę.... fakt jest taki ze nie odżywiam się prawidłowo, z tego co wyczytałam to jedzenie słodyczy, węglowodanów pochodzące z białej mąki, nadmiar białka zwierzęcego w pożywieniu zakwasza skórę...a ja niestety podobnie się odżywiam... moze to ta kwasowość w organiźmie ma jakiś wpływ... hmm ciekawa jestem od czego to tak naprawde:P jak bede u lekarza to nie zawacham się zapytać...:)
Pozdrawiam

Złośnica
Nowy użytkownik

re: dlaczego złoto brudzi skóre ?

Postautor: Złośnica » 18 października 2006, 16:50

nie wydaje mi sie zeby wplyw miala jakas dieta czy cos. Jezeli zloto jest dobrej jakości to nie powinno sie nic stac ;];]
jak kochać to księcia, jak kraść to miliony ;))))

Kurier
Nowy użytkownik

Postautor: Kurier » 23 lutego 2007, 14:28

Ok to skoro uwazacie ze to nie zadna choroba, i ze to moze wina kupowanego zlota na bazarze lub brak chigieny, to jak wytlumaczycie fakt taki ze mojej zenie zloto brudzi a mi nie. Bylo kupowane u tego samego zlotnika w tym samym czasie i nie za male pieniadze . Czekam na konkretna odpowiedz...
ok to zobaczymy co bedzie dalej :)

Kashkao
Nowy użytkownik

Postautor: Kashkao » 20 marca 2007, 19:01

Jako chemik mogę powiedzieć, że czyste złoto nie brudzi. Przyczyną nie jest też odczyn skóry w tym przypadku, ponieważ złoto jest trudno rozpuszczalne i tylko mocne środki jak np woda królewska sobie z nim pięknie radzą. Brudzenie skóry może wystąpić tylko jeśli w złocie, z którego została wykonana biżuteria są domieszki innych metali, mniej szlachetnych. Podobnie jest ze srebrem, które często ma domieszki niklu, który przy okazji może uczulać.
Obrazek
Obrazek

magda2109
Nowy użytkownik

Postautor: magda2109 » 02 kwietnia 2007, 21:18

Witam ,mi naprzykład złoto brudzi skóre jak mnie nieraz boli serce.
Słyszałam ze to od serca. :roll:
Magda

Wróć do „Uroda, cera, włosy”