Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

dlaczego złoto brudzi skóre ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Uroda, cera, piekna skóra i włosy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elwira
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 10:22 pm    Temat postu: Re: dlaczego złoto brudzi skóre ? Odpowiedz z cytatem

a jeżeli łańcuszek jest z czystego złota... ja myję się codziennie, to dlaczego brudzi skórę?? i też mam tak ze nosze go, nosze i jest dobrze a w pewnym momencie mam brudną skórę.... fakt jest taki ze nie odżywiam się prawidłowo, z tego co wyczytałam to jedzenie słodyczy, węglowodanów pochodzące z białej mąki, nadmiar białka zwierzęcego w pożywieniu zakwasza skórę...a ja niestety podobnie się odżywiam... moze to ta kwasowość w organiźmie ma jakiś wpływ... hmm ciekawa jestem od czego to tak naprawde:P jak bede u lekarza to nie zawacham się zapytać...
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Złośnica
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 5:50 pm    Temat postu: re: dlaczego złoto brudzi skóre ? Odpowiedz z cytatem

nie wydaje mi sie zeby wplyw miala jakas dieta czy cos. Jezeli zloto jest dobrej jakości to nie powinno sie nic stac ;];]
Kurier
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 3:28 pm    Temat postu: re: dlaczego złoto brudzi skóre ? Odpowiedz z cytatem

Ok to skoro uwazacie ze to nie zadna choroba, i ze to moze wina kupowanego zlota na bazarze lub brak chigieny, to jak wytlumaczycie fakt taki ze mojej zenie zloto brudzi a mi nie. Bylo kupowane u tego samego zlotnika w tym samym czasie i nie za male pieniadze . Czekam na konkretna odpowiedz...
Kashkao
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 8:01 pm    Temat postu: re: dlaczego złoto brudzi skóre ? Odpowiedz z cytatem

Jako chemik mogę powiedzieć, że czyste złoto nie brudzi. Przyczyną nie jest też odczyn skóry w tym przypadku, ponieważ złoto jest trudno rozpuszczalne i tylko mocne środki jak np woda królewska sobie z nim pięknie radzą. Brudzenie skóry może wystąpić tylko jeśli w złocie, z którego została wykonana biżuteria są domieszki innych metali, mniej szlachetnych. Podobnie jest ze srebrem, które często ma domieszki niklu, który przy okazji może uczulać.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
magda2109
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2007 10:18 pm    Temat postu: re: dlaczego złoto brudzi skóre ? Odpowiedz z cytatem

Witam ,mi naprzykład złoto brudzi skóre jak mnie nieraz boli serce.
Słyszałam ze to od serca.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Uroda, cera, piekna skóra i włosy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: