Globulki dopochwowe

Ewelinka
Nowy użytkownik

Globulki dopochwowe

Postautor: Ewelinka » 13 listopada 2003, 19:39

1 listopada dostalam okres, dzisiaj bylam u ginekologa, ktory skierowal mnie na cytologie ale najpierw kazal "oczyscic" z ewentualnych zakazen pochwe wiec przepisal mi globulki dopochwowe i powiedzial ze 7 dni przed okresem mam zaczac sobie wkladac je do pochwy az do 1 dnia miesiaczki czyli przez ok tydzien. Przyjmuje tabletki antykon. od poczatku tego miesiaca i :
1. Czy jezeli poprzedni okres dostalam 1 listopada to czy ten teraz od razu po skonczeniu pierwszego opakowania tabletek dostane napewno podczas tej 7 dniowej przerwy?
2. Lekarz wspomnial ze 7 dni w czasie ktorych mam wkladac se globulke odlicze sobie nawet patrzac na listek tabletek bo 14 tabletka bedzie oznaczala ze mam tydzien do zakonczenia listka czyli 7 dni i wtedy mam zaczac globulki...ale skad mam wiedziec czy akurat rowno po skonczeniu listka dostane okres? Bo moge tez na koncu 7 dniowej przerwy czyli liczac od 14 tabletki to nie bedzie tydzien tylko ok 2 tygodnie brania tych globulek...czy tak mozna?
3. Ginekolog wspomnial ze nie moge miec stosunku w czasie okresu i 3-5 dni po nim...czyli przed sama cytologia ale nie pamietam czy mowil cos o tych 7 dniach w ktorych mam brac globulki. Czy moge kochac sie w czasie przyjmowania globulek w tych 7 dniach?(czy sie pochwa calkowicie oczysci?) Czy to nie "sfalszuje" troche wynikow cytologii?
Bede bardzo wdzieczna za odpowiedzi ! Prosze .. POzdrawiam :)
...Love Rules... :D :*

Justy
Nowy użytkownik

Re: Globulki dopochwowe

Postautor: Justy » 13 listopada 2003, 21:22

Ewelinka pisze:2. Lekarz wspomnial ze 7 dni w czasie ktorych mam wkladac se globulke odlicze sobie nawet patrzac na listek tabletek bo 14 tabletka bedzie oznaczala ze mam tydzien do zakonczenia listka czyli 7 dni i wtedy mam zaczac globulki...ale skad mam wiedziec czy akurat rowno po skonczeniu listka dostane okres? Bo moge tez na koncu 7 dniowej przerwy czyli liczac od 14 tabletki to nie bedzie tydzien tylko ok 2 tygodnie brania tych globulek...czy tak mozna?

nie dostanioesz okresu od razu po odstawieniu pigułek. zwykle upływa 2-4 dni zanim pojawi się krwawienie

Ewelinka
Nowy użytkownik

Re: Globulki dopochwowe

Postautor: Ewelinka » 14 listopada 2003, 16:41

Aha.. no tak myslalam... Dzieki :) a co do mojego 3 pytania? zna ktos odpowiedz? :roll: :color:
...Love Rules... :D :*