Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si i sprawd wiadomo軼iZaloguj si i sprawd wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Ropne migda造 temp oko這 37C
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Objawy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
oxygene1976
Nowy u篡tkownik

Do陰czy: 05 Wrz 2006

PostWys豉ny: Wto Wrz 05, 2006 2:27 pm    Temat postu: Ropne migda造 temp oko這 37C Odpowiedz z cytatem

Hej ju chyba o 7 lat walcze z ropnymi migda豉mi. S ma貫 ale ich powierzchnia wygl康a jak sito dos這wie. A z tym malutkich dziureczek wydostaje si ca豉 masa ropy, nie mam poj璚oia skad ona si bierze. Dwa lata temu zachorowa貫m na zapalenie 郵uz闚ki 穎豉dka. Lekarze m闚ili 瞠 to z nerw闚 bo faktycznie jestem osob bardzo nerwow. Ja jednak twierdze 瞠 stres stresem, ale winne sa te migda造 rope sobie wyciskam palcami jak tylko mog ale napewno jak jej cz窷 wpada mi do 穎豉dka przez to mo瞠 ma te md這軼i, og鏊ne os豉bienie brak apetytu.
No i jeszcze dokucza mi nieprzyjemny zapach z ustu, a jezyk mam pokryty bia造m nalotem. Od roku pracuje na dworze lato zima naokr庵這, jestem nara穎ny na silny wiatr, a po miesiacu pracy od wrzesnia 2005 ju od pa寮ziernika zacze造 sie stany podgoraczkowe w granoicach 36,8-37 czasem 37,2. Nie wiem od czego ta temperatura martwi mnie to raz ja mam a raz nie. Jestem bardzo chudy bo co przytyje to stres powoduje 瞠 zn闚 chudne. Co o tym myslicie czy migda造 moga powodowac te stany podgoraczkowe??? pozdrawiam..
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
ewek
Nowy u篡tkownik

Do陰czy: 30 Lip 2005
Sk康: Wroclaw

PostWys豉ny: Wto Wrz 05, 2006 4:15 pm    Temat postu: re: Ropne migda造 temp oko這 37C Odpowiedz z cytatem

Oczywi軼ie ,瞠 mog. Ja te mia豉m taki problem . Ci庵貫 anginy i do tego ta ropa, kt鏎a z nich wychodzia豉. Zapyta豉m si lekarza kiedys co to oznacza ,z t ropa(bo u mnie to takie biala grudki by造)i lekarz pow ,瞠 tak oczyszcza si migda. Ale od jakiego czasu ju tego nie mam.pozdrawiam
Ash
Nowy u篡tkownik

Do陰czy: 30 Lis 2005
Sk康: UK

PostWys豉ny: Wto Wrz 05, 2006 4:54 pm    Temat postu: re: Ropne migda造 temp oko這 37C Odpowiedz z cytatem

Ten stan podgoraczkowy to na nic nie wskazuje, tzn. nie ma sie czym przejmowac, rozni ludzie maja rozna temperature ciala, ja tez mam 36.9 na przyklad.
Jesli jednak podejrzewasz ze z migdalami cos jest nie tak (a prawda jest ze ponad 50% osob ktore nie wycinalo migdalow co jakis czas pluje grudkami ropy :p) to zrob badanie krwi i moczu, przkonasz sie czy jest jakis stan zapalny. Jesli wyniki beda w porzadku, to znaczy ze migdaly po prostu robia swoje, a ze ich naturalnym zadaniem jest zatrzymywanie patogenow to niestety musza sobie z nini jakos radzic. A ropa to w wiekszosci martwe komorki, zarowno bakteryjne jak i komorki ukladu limfatycznego.
Oczywiscie zainfekowane migdaly moga miec swoje nastepstwa, np. choroby serca, stawow it. Ale dopoki nie masz innych objawow, a badania sa w normie to nie ma sie czym przejmowac. Jesli za to stan Twoich migdalow rzeczywiscie ci dokucza, to czemu nie pojdziesz poo skierowanie do laryngologa? Byc moze zaleci usuniecie i problemy sie skoncza.
Co do zoladka to rzeczywiscie mdlosci moga sie pojawiac przy znacznej ilosci ropy lub sluzu z gardla, jednak bakterie znajdujace sie w tresci migdalow nie sa w stanie zainfekowac zoladka.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora MSN Messenger
oxygene1976
Nowy u篡tkownik

Do陰czy: 05 Wrz 2006

PostWys豉ny: Wto Wrz 05, 2006 7:20 pm    Temat postu: re: Ropne migda造 temp oko這 37C Odpowiedz z cytatem

Chcia豚ym zaznaczy ze nie cierpi na anginy (dla mnie angina rozumiana jest jako ropne zapalenie migda堯w, temp oko這 40C wymioty) Ja czego takiego nie mam kiedy duzo chorowa貫m ale teraz srednio w marcu choruje na gardlo. Z wlasnego do鈍iadczenia zaobserwowa貫m ze gdy ropa wpadnie mi do 穎豉dka momoentalnie 幢e si czuje. Stan闚 podwy窺zonej temperatury nigdy nie mia貫m a ropa z migdal闚 mi wychodzi豉. Ten stan z豉pa貫m po miesi帷u mojej pracy na otwartym powietrzu gdzie by貫m nara穎ny na mr霩 zim czy te silny wiatr.
Apropo lekarzy tooni m闚i 瞠 migda造 nie mam przero郾i皻ych i lepiej je leczy ni wycina.
Martwi mniie ten stan podgoraczkowy bo wczesniej tak nie mia貫m, mo瞠 moje migda造 powiedzia造 do嗆 tego i nie spelniaj ju swojej funkcji lecz truj m鎩 organizm. Mo瞠 p逝ka gard這 czym mo瞠 co poradzicie??

Aha najdziwniejsze jest to 瞠 gdy lekarka zapisa豉 mia antybiotyk to stan podgoraczkowy mija w zasadzie po 2-3 dniach. jednak po zako鎍zeniu kuracji stan podgoraczkowy zn闚 powraca.
Mam jeszcze powiekszony weze ch這nny po lewej stronie szyi po tej stronie gdzie najbardziej ropieje mi migda, przypuszcam ze sad to powi瘯szenie kt鏎e mam juz od podstaw闚ki, czyli od 9 lat. Lejkarka powoiedzia豉 ze jak czesto chorowa貫m to satd to powiekszenie i moge miec to przez cale zycie pozdro i sory ze tak sie rozpisa貫m
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
mumu
Nowy u篡tkownik

Do陰czy: 04 Gru 2005

PostWys豉ny: Wto Wrz 05, 2006 7:27 pm    Temat postu: re: Ropne migda造 temp oko這 37C Odpowiedz z cytatem

Je郵i retencja nie jest p造nna (ta ropa) to faktycznie nie ma wskazan do usuni璚ia migda趾闚 skoro nie cierpisz na anginy.
Je郵i umiesz i nie masz wzmo穎nego odruchu wymiotnego to wygniataj i p璠zluj migda造 codziennie przed snem P造nem Lugola na glicerynie.Jesli nie jeste w stanie tego robi to chocia p逝kaj gard這 roztworem tego preparatu (te po umyciu z瑿闚 pzed snem) -造瞠czka na p馧 szkalnki wody.
Je郵i masz jakiekolwiek k這poty z tarczyc zamie P造n Lugola na zwyk陰 wod utlenion.
Takie migda造 trzeba systematycznie oczyszcza i odka瘸.
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Objawy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast瘼ny
Strona 1 z 6

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach