Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

czy mozna kupic w aptece leki na recepte bez niej?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Tematyka ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
taeda
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 8:30 pm    Temat postu: re: czy mozna kupic w aptece leki na recepte bez niej? Odpowiedz z cytatem

Kiedyś recepty apteczne służyły do ponawiania maści robionych w aptece.
Obecnie słuzą do rozpisywania na części JUŻ ISTNIEJĄCYCH recept lekarskich.
===================
Ale można kupić coś na receptę NIENUMEROWANĄ==Bez kodu, jeśli będzie to recepta na 100% płatności.
Skąd ją wziąć ??
Pisałem już o tym kiedyś.
Czy wy nie macie komputera i programu Paint (albo Paintbrush w wersjach Windows 3.1).....?
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agazkrakowa
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 9:08 pm    Temat postu: re: czy mozna kupic w aptece leki na recepte bez niej? Odpowiedz z cytatem

Wg. mnie to zależy od apteki/farmaceutki. Wiem że można kupic lek kiedy recepta jest przeterminowana tyle że za 100% płatności. A co za lek chcesz kupic?
neurotyczna
Gość

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 9:15 pm    Temat postu: re: czy mozna kupic w aptece leki na recepte bez niej? Odpowiedz z cytatem

No tak, najlepiej podrobić receptę, kupić sobie lekarstwo i wykorkować z powodu skutków ubocznych lub interakcji z innymi lekarstwami...

Nie mówię tu o sytuacjach awaryjnych, gdy rzeczywiście chodzi powiedzmy o jakieś gorączkujące dziecko, w środku nocy itp- ale wtedy też nie moze być mowy o zadnym podrabianiu recept, trzeba poprosić farmaceutkę, zeby coś dobrała...a lepiej zadzwonić na pogotowie...

Na miłość Boską...wiem, ze wiele dziewczyn próbuje kupić np tabsy antykoncepcyjne bez recepty, bo się boją badania ginekologicznego itp...no jak dla mnie to koszmar po prostu...
Powrót do góry
agazkrakowa
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 9:45 pm    Temat postu: re: czy mozna kupic w aptece leki na recepte bez niej? Odpowiedz z cytatem

Neurotyczna po trosze zgadzam się z Tobą. I dlatego zapytałam jaki lek chce kupic. Chodzi o to że jeśli zażywasz stale te same leki a nagle ci braknie a jest np. sobota wieczór no to wtedy można się starac o wydanie leku bez recepty. Różnie w życiu bywa
drgdrg
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 11:44 pm    Temat postu: re: czy mozna kupic w aptece leki na recepte bez niej? Odpowiedz z cytatem

no a mozna bez recepty np srodki odwadnajace jak diuretyki tiazydy,spironol itp na obrzeki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Tematyka ogólna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: