toksokaroza-drzenie miesni

Artur105
Nowy użytkownik

Re: toksokaroza-drzenie miesni

Postautor: Artur105 » 15 września 2017, 09:44

Jestem 1 dzien po pierwszej serii Zentalu. Czuje sie nawet gorzej jeszcze. Trzask w stawach i takie bole kręcone. Wczoraj co prawda wieczorem czulem sie dobrze. A rano dzis juz źle. Biore structum i esencisle forte 2x1. Za tydzien mam powtórzyć zental. Ostatnio watrobowe prawie w normie były. Tylko alat o 10 ponad norme. Mysle jeszcze o przebadaniu na Candida tu tez moga byc objawy bólów mięśni. Jezeli chodzi o toksokaroza to jak wynik jest dodatni to lekarze sceptycznie podchodzą do niego nie maja pewności ze ta choroba jest. W krwi morfologii szukaja limfocytów podwyższonych. .. u mnie nie ma tego.

Artur105
Nowy użytkownik

Postautor: Artur105 » 01 października 2017, 18:25

Witam Ponownie

Jestem już po drugiej dawce ZENTALU - 3 dni po 1 tabletce. Samopoczucie bardzo złe. Mocne bóle mięśni i stawów. Trzaski w głowie i stawach. Osłabienie + zawroty głowy... :(. W następnym tygodniu idę do szpitala na kompleks badań - szpital zakaźny. Ogólnie z wyników to miałem powiększone węzły chłonne pod pachami największy 6x12 mm , Wątrobowe ALAT i ASPAD skoczyły mi dwa razy ponad norę ... potem spadło tylko ALA o 10 więcej i ta kineza kreatynowa około 400. Ciężko w takim stanie coś robić - pracować.. no i korzystać z życia jakoś komfortowo..

eaz
Nowy użytkownik

Postautor: eaz » 11 grudnia 2017, 11:49

Proponuję jednak iść do lekarza zakaźnego, przedstawić sytuację i wymusić jakoś od niego wniosek ma import leku Notezine. Ten lek wchłania się lepiej do krwiobiegu niż Zentel i jest też stosowany we Francji na inne zakażenia typu filariozy i jedynie tym lekiem w terapii 21 dniowej da się skutecznie wyleczyć przewlekłą Toxocaroze.

Oczywiscie bóle mięśni i inne objawy, które wymieniacie nie są charakterystyczne tylko dla Toxocarozy. Inne choroby jak np. Bolerioza moga dawać podobne objawy. Zresztą może być tak, że człowiek ma kilka jednostek chorobowych. Jest zarazony np. boleriozą i toxocaroza jednocześnie.

Zatem dalsza diagnostyka jak najbardziej wskazana. Szczególnie w kierunku bakterii atypowych jak boleriozy, chlamydia i inne.

Pozdrawiam,

Eaz.