Problem z oddechem / wydolnoscia?

Borys2911
Nowy użytkownik

Problem z oddechem / wydolnoscia?

Postautor: Borys2911 » 19 marca 2011, 21:20

Witam serdecznie , mam 21 lat i od okolo miesiaca borykam sie z chorobami ukladu oddechowego. Tj. Przechodzilem przez 2 tygodnie zapalenie oskrzeli ponadto do dnia dzisiejszego mam katar ktory z poczatku byl slaby(czyt.nie wyplywal) a teraz leci mi z nosa jak z fontanny. Jak na razie jestem po tej chorobie (zapalenie oskrzeli) ktore wyleczylem dopiero po braniu antybiotykow.(Doxycyclinum)
Wrocilem na treningi (jestem srodkowym pomocnikiem ,trenuje pilke nozna) i zauwazylem bardzo niepokojace symptomy. Mianowicie podczas treningu gdy natezenie wysilku jest umiarkowane jest w miare dobrze , owszem odczuwam zmeczenie , z oddechem jest dobrze lecz gdy trening dochodzi do najwiekszych obrotow (np.gra na utrzymanie) gdzie trzeba bardzo intensywnie biegac i cialo pracuje na 95%obrotow dochodzi (czasem) do takiego zacisniecia w gardle po czym jest mi bardzo ciezko zlapac powietrze. Oczywiscie przed choroba tj zapalenie oskrzeli i katar uciazliwy moglem zasuwać na 100% obrotow i nigdy nie mialem takich przypadlosci. Gdzies czytalem ze to moze być astma wydolnosciowa ale czy moglbym jej sie nabawic po chorobie ? Prosze o porady w tej sprawie z gory dziekuje:)

Kuba007
Nowy użytkownik

re: Problem z oddechem / wydolnoscia?

Postautor: Kuba007 » 20 marca 2011, 21:26

Owszem, mogą to być początki astmy, ale trzeba wziąć pod uwagę, że po zapaleniu oskrzeli śluzówka jest zwykle nadwrażliwa przez ponad miesiąc, czasem dwa. Jak objaw nie ustąpi, zgłoś się do lekarza, możliwe że skieruje Cię na badanie spirometryczne.
www.jakubswistowski.pl
Udzielam fachowych porad za darmo

Aga89
Nowy użytkownik

Re: Problem z oddechem / wydolnoscia?

Postautor: Aga89 » 16 października 2017, 13:11

Ja dowiedziałam się o tym, że mam astmę przez sporadyczny kaszel. Nie było to częste, ale jednak postanowiłam pójść do lekarza. Okazało się, że mam astmę. Tak naprawdę niewiele wiedziałam o tej chorobie, dlatego myślałam, że będę musiała drastycznie zmienić swoje życie. Zaczęłam czytać różne artykuły typu http://www.totylkoastma.pl/biblioteka/leczenie-dorazne-i-podtrzymujace,8.html W końcu zebrałam się w sobie i powiedziałam lekarzowi o moich wątpliwościach związanych z tą chorobą. Teraz wiem jak ważne jest aby być szczerym ze swoim lekarzem i mówić mu o wszystkim. Przy każdej chorobie jest to ważny szczegół. Oni są po to aby pomagać i mój mi pomógł, dzięki tej rozmowie rozwiało się pełno moich wątpliwości. Żaden artykuł nie jest lepszy, choć są pomocne. Lekarz w rozmowie odnosił się tylko do mojego przypadku, bo jak wiadomo każdy się czymś różni. Więc nawet jak jesteś chory na astmę to nie ma się czego bać. Jedyne na co naciskał mój lekarz abym zmieniła w swoim życiu to abym rzuciła palenie. I nie powiem aby to było proste. Ja już nie palę, ale ciągle mnie do papierosów ciągnie.

moderz
Nowy użytkownik

Re: Problem z oddechem / wydolnoscia?

Postautor: moderz » 17 listopada 2017, 15:21

Tak to właśnie bywa po tak trudnej dolegliwości, jaką jest właśnie zapalenie oskrzeli. Nie jest to nic poważnego, w sumie to szkoda, że tak szybko wróciłeś do treningów, bo organizm jest mocno osłabiony po chorobie, czego właśnie w ten sposób doświadczyłeś. Może oskrzela nie są do końca wyleczone? Czasem tak bywa, że ta choroba lubi się odnawiać, bo jest trudna do leczenia. Powinieneś iść to przebadać i zapytać o możliwość robienia inhalacji z wziewnym lekiem - to jest najlepszy sposób na choroby związane z krtanią, gardłem oraz oskrzelami, bo lek ma większe szanse dotrzeć w ten sposób do tych miejsc i zacząć działać.