niegojąca się ranka na twarzy - bardzo proszę o rade.

noico.
Nowy użytkownik

niegojąca się ranka na twarzy - bardzo proszę o rade.

Postautor: noico. » 07 lutego 2008, 17:39

witam.
na początku był malutki pryszczyk. zwykły pryszczyk jakich wiele. po próbie wyduszenia go zrobiła się malutka ranka, która rosła, i rosła. teraz ma średnice 1cm. sączy się z niej przezroczysty płyn. zastrupia się. na początku myślałam, że pozowle się zastrupić i się najprawdopodobniej zagoi - tak się nie stało - strup miałam 6 dni i cąły czas swędziało odrywał się strupek od wody i znowu to samo. zaczełam używać tribiotik i przestało się zastrupiać ale nie widze aby się goiła ta ranka :/ co gorsze jakoś w 3 dniu po tej rance taka sama mniej więcej pojawiła się na dekolcie ( z tym że mniejsza 0,5cm i nie jadzi sie tak strasznie) swędzi, przemywam spirytusem. słyszał ktoś coś na temat takich ranek? znajoma powiedziała, że czasami ma identyczne ranki i jest to podobno wirusowe zapalenie skóry - jej przechodzi po 2 tyg przemywania spirytusem. nie wiem co o tym sądzić. nieestetycznie wygląda i swędzi.

hitachi2000
Nowy użytkownik

re: niegojąca się ranka na twarzy - bardzo proszę o rade.

Postautor: hitachi2000 » 08 lutego 2008, 10:11

Bez wizyty o dermatologa nikt ci nie powie co to za wrzody ci sie porobily.
Jesli nie chcesz isc do lekarza to masz kilka opcji. Jesli chodzi o to na twarzy - dopoki nie usuniesz ropy calkowicie, rana bedzie sie wolno goic.
Zeby przyspieszyc leczenie tego typu ran mozesz albo naciac rane zdluz az do krwi (jesli nie wiesz jak to lepiej nie), albo kupic sudokrem i puder propolisowy i uzywac rano krem a na noc sam puder.
Nie stosuj spirytusu bo zabija komorki i rana sie bedzie bardziej babrac, lepsza bedzie woda utleniona.
--------[...never take friendship personal...]--------

sniffer
Nowy użytkownik

Postautor: sniffer » 12 kwietnia 2008, 08:55

ja wlasnie mam teraz ten sam problem ;/ wszystko ze mna bylo ok, pozniej wzialem sobie chorobowe z pracy bo troche gorzej sie czulem okazalo sie ze mam tam jakies zapalenie gardla od dluzszego czasu no i zaczalem brac jakies tabletki co mi przepisal lekarz i antybiotyki..
W sumie nie dlugo po tym zaczely mi wyskakiwac identyczne ranki jak opisane wyzej.
Jeszcze gdyby to bylo w jakims malo widocznym miejscu.. a tu jedna jest na czole.. a druga po wewnetrznej czesci nosa ;/ z poczatku tez myslalem ze to moze jakies zwykle zadrapanie czy cos i czekalem az sie zagoi a tu nic.. strupek sie zrobil a w sumie w kolo niego jeszcze ranka sie powiekszyla i w kolo strupka wyplywa ropa.. nie wiem co z tym zrobic ale naprawde jest to bardzo irytujace a szczerze mowiac to nawet nie mam za duzo czasu zeby isc do lekarza bo teraz w weekend musze jechac na uczelnie a w tygodniu praca..

Jakby ktos mial juz do czynienia z czyms takim, albo kolezanka noico znalazla by juz sposob na ten swoj problem, to bardzo pym prosil o jakies rady..

Bo kurcze nawet nigdzie w internecie nie umiem znalesc jakiejs porady na to ;/ wujek google sie nie spisal tym razem.

sniffer
Nowy użytkownik

Postautor: sniffer » 14 kwietnia 2008, 06:39

Tak na przyszlosc... jesli ktos jeszcze bedzie mial podobny problem, polecam Ungeuentum Neomycini, jest to masc do smarowania, ok 2-3x dziennie za niewiele ponad 7zl w aptece mozna juz dostac. Nalezy naniesc nie za gruba warstwe masci na cala ranke i czekac.. ;) najlepiej takze przed snem naniesc swieza warstwe a na nastepny dzien bedzie juz mozna zobaczyc mala poprawe, ranka zaczyna sie w koncu normalnie goic powoli :)

Ja ta masc stosuje 2 dzien i naprawde widze efekty, juz praktycznie sam strupek mi zostal i ranka juz nie ropieje.

Pozdrawiam.

Sylwia20
Nowy użytkownik

Re: niegojąca się ranka na twarzy - bardzo proszę o rade.

Postautor: Sylwia20 » 09 lipca 2016, 11:43

Witam chcialabym sie dowiedziec co mam zrobic na rane po zadrapaniu paznokciem?Dodam ze rana jest rozowa?Prosze o pomoc i pozdrawiam?