Nadmierne owlosienie

dusia
Nowy użytkownik

Nadmierne owlosienie

Postautor: dusia » 08 września 2006, 16:05

Witam mam pytanie dotyczace nadmiernego owlosienia czy istnieja jakies leki ktore choc w niewielkim stopniu pomagaja,przyjmowalam tabletki(diana35,reulon,jeanine)przez dwa miesiace rowniez androcus i nic, mam wrazenie ze lekarz eksperymentuje z doborem leku :dogeys:

mrowka456
Nowy użytkownik

re: Nadmierne owlosienie

Postautor: mrowka456 » 21 kwietnia 2007, 16:27

no wiesz. co ja moge powiedziec chyba tylko to ze w czasie ciazy uriosly mi na bruchy dlugie na ok 2,5cm ciemne wlosy.
Obrazek

pipi
Nowy użytkownik

Re: Nadmierne owlosienie

Postautor: pipi » 15 sierpnia 2007, 22:20

Witaj Dusia,
Najpier zrob USG jajnikow - bardzo prawdopodobne ze masz PCO zespol policystycznych jajnikow. Jezeli wyjdzie ze masz ten zespol (masz nieregularna miesiaczke?), moge podzielic sie moimi doswiadczeniami:
hormony ktore przyjmujesz maja blokowac androgeny czyli zablokowac produkcje hormonow meskich. Na mnie to slabo dzialalo a po odstawieniu Diane 35 dopiero mialam wysyp wlosow.
Obecnie po prostu te wlosy usuwam - polecam elektrokoagulację lub laser. Elektrokoagulacja jest tansza poszukaj dobrze w Twoim miescie aby znalezc cene ok. 40 zl za 10 minut.
Nie usuwaj wlosow przez ich wyskubywanie bo odrosną mocniejsze.

Co do tych hormonow to one nie spowoduja wypadniecia wlosow ktore juz wyrosly - moga tylko zablokowac wzrost kolejnych. Wiec usun metoda lasera lub elektrokoagulacja te ktore masz i jezeli naprawde chcesz przyjmuj te hormony. Ale w przypadku PCO to nie jest leczenie bo tego zespolu sie nie da wyleczyc, tylko usuwanie objawow.

Jezeli nie masz PCO to nie bierz pod uwage tego co napisalam, bo ten opis dotyczy tylko PCO.

Angeline
Nowy użytkownik

Postautor: Angeline » 04 grudnia 2015, 20:57

Zdecydowanie musisz zrobić badanie na wskaźnik hormonów i tarczycy, bo calkiem mozliwe ze to wlasnie z tym masz problem. A co do lekarza jesli czujesz ze Twoj lekarz z Toba eksperymentuje to moze go zmien bo nie ma co ryzykowac ze zdrowiem bo to jedyne co sie ma. A badania zrob mozliwie jak najszybciej :P

PeKi
Nowy użytkownik

Postautor: PeKi » 26 września 2016, 20:23

Są na to leki. Zapisz się do lekarza, nie bierz nie wiadomo czego.
Bo jestem jakby na baterię, na ciepło, na wzrok, na uśmiech, na magię słów.