Mam wrażenie, że gorzej widzę na lewe oko...

takinick
Nowy użytkownik

Mam wrażenie, że gorzej widzę na lewe oko...

Postautor: takinick » 03 sierpnia 2011, 20:30

Witam ! To mój pierwszy założony temat i pierwszy post.

Ostatnio zauważyłem, że gorzej widzę na lewe oko (wydaje mi się, że wcześniej to nie występowało, albo nie zwracałem na to szczególnej uwagi). Gdy zasłaniam sobie na przemiennie lewe i prawe oko widać różnicę w obrazie. Różnica polega na tym, że przedmioty, które są bardziej oddalone, w lewym oku obraz jest mniej ostry, trochę mniej wyraźny, trochę rozmyty. Natomiast przedmioty, które znajdują się w bliższej odległości, to różnicy w obrazie pomiędzy lewym, a prawym okiem brak. Dodam jeszcze do tego, że patrząc obydwoma oczami widzę tak, jaki mam widok z prawego oka, a więc bez zarzutów. Nie ukazuje mi się obraz taki jak w lewym oku, czyli mniej ostry, trochę mniej wyraźny, trochę rozmyty.Badanie wzroku miałem ostatni raz wykonywane w czerwcu bieżącego roku, gdy musiałem się wstawić na komisję przedpoborową. Wyniki były bardzo dobre. Z tablicy Snellena odczytałem zarówno z prawego, jak i lewego oka wszystkie znaki (nawet te najmniejsze). Inne badania wzroku również nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Wczoraj zrobiłem sobie internetowe badanie wzroku m.in. odczytując znaki z tablicy Snellena. Na prawe oko bez problemu odczytałem nawet najmniejsze znaki, z lewego oka też, ale musiałem się trochę dłużej przyjrzeć, by móc odczytać najmniejsze znaki, bo już nie były one tak wyraźnie widoczne jak się patrzyło na nie z prawego oka. Ostatnio przytrafił mi się raz jeden przypadek, że gdy patrzyłem np. w monitor, to miałem odczucie jakbym miał piasek w lewym oku (mrużyłem oczy), ale zdarzyło się to tylko w jednym dniu. Czy masturbacja może mieć jakiś wpływ na moje objawy z lewym okiem ? Zwykle dziennie rzadko kiedy zdarza mi się masturbować więcej niż raz, ale zdarzało się, że fizycznie już mi się nie chciało masturbować, ale psychicznie tak i doprowadzałem do erekcji kolejny raz w danym dniu. Dodam, że codziennie się nie masturbuję. Nie mało czasu spędzam przed komputerem. Dodam, że niestety źle zaprogramowałem swój organizm poprzez przyzwyczajenie się do późnego kładzenia się spać (zwykle między 1 a 3 w nocy zasypiam) i prawie nigdy się nie zdarza, żebym się budził wyspany, a nawet jeśli, to po kilku godzinach znów jestem senny i znużony. Wyciągając ropę z lewego oka jest ona stałego stanu z takim jakby "glutem" . Czy te czynniki mogą mieć na to wpływ ? Bardzo się tym martwię i niepokoję. Mam 19 lat.

Agnieszka79
Nowy użytkownik

re: Mam wrażenie, że gorzej widzę na lewe oko...

Postautor: Agnieszka79 » 10 marca 2014, 14:19

Proponuję wybrać się z tym do okulisty. Przedstawić problem i objawy. Myślę, że to będzie najrozsądniejsze i najszybsze rozwiązanie :)

Szymbansa
Nowy użytkownik

Re: Mam wrażenie, że gorzej widzę na lewe oko...

Postautor: Szymbansa » 02 września 2016, 10:28

Pamiętajcie też, że bardzo ważne jest badania nie tylko wzroku ale również samego oka. Każdy powinien profilkatycznie wykonać u siebie oct oka. Jak nie wiecie na czym polega to badanie, to obejrzyjcie sobie ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=H9pMBXrqqSU .

agniesiia23
Nowy użytkownik

Re: Mam wrażenie, że gorzej widzę na lewe oko...

Postautor: agniesiia23 » 05 września 2016, 13:34

Mam ten sam problem. Niestety po wizycie u okulisty stwierdziłam że nie chcę okularów/soczewek. Po kilku miesiącach tak mnie zaczęło boleć właśnie lewe oko (to, na którym mam większą wadę) że szczerze żałuję tego i polecam iść czym prędzej do okulisty po okulary