Strona 1 z 1

Dziwne wyrośla(guzki) na stopach

: 14 czerwca 2003, 22:05
autor: marta6
Witam,
Na stopach od kilku lat zauważyłam powiększające się guzki, wyrośla kostne(pod skórą) przy stawach dużych palców. Zauważyłam też, że duże palce zaczynają ustawiać się pod kątem do pozostałych, ku środkowi stopy(nie opiszę tego lepiej :-? ) . Co to może być? Guzki zaczynają mnie pobolewać :( , jak się ich pozbyć?
Proszę o pomoc
Wszystkie posty mile widziane
Pozdr. marta

Re: Dziwne wyrośla(guzki) na stopach

: 15 czerwca 2003, 08:47
autor: Justy
może palce młoteczkowate?
Wybierz się do ortopedy- nie ma na co czekać.

Re: Dziwne wyrośla(guzki) na stopach

: 19 czerwca 2003, 15:35
autor: marta6
Dzięki za odpowiedź. Na razie nie mam czasu na wizytę u ortopedy i nie sądzę, żeby była konieczna. Chciałam się dowiedzieć, czy istnieje "domowy" sposób na pozbycie się tych guzków(wygląda to na przewlekły stan zapalny przy stawach dużych palców stóp, miejsca te są zaczerwienione i trochę bolą, szczególnie przy ucisku obuwia, przypominają wyrośl kostną).

Re: Dziwne wyrośla(guzki) na stopach

: 19 czerwca 2003, 17:36
autor: Justy
moim zdaniem samo nie zniknie. jeszcze tenh stan zapalny woków stawów- może to jedna z chorób reumatycznych? wybierz się chociaż do internisty.

Re: Dziwne wyrośla(guzki) na stopach

: 19 czerwca 2003, 18:32
autor: Esmeralda_pl
Dziewczyno, idz do lekarza jak Ci Justy radzi!!! Ja tak bagatelizowalam jedna sprawe... Gdy wyladowalam w szpitalu okazalo sie, ze mam podejrzenie stwardnienia rozsianego... Teraz sie bede juz pilnowac.......