długotrwała biegunka i duszący kaszel

bue
Nowy użytkownik

re: długotrwała biegunka i duszący kaszel

Postautor: bue » 15 lutego 2010, 18:34

Mama nie beirze żadnych leków na serce, przez pewien czas brała Acard dopóki nie przeczytałam, że nie można go stosować przy wrzodach. No i własnie, co lekarz to inna choroba, inne leki które siebie nawzajem wykluczają. W poniedziałek mama idzie do endokrynologa to wtedy zobaczę co dalej, ale chyba moja rola się skończyła.
Podpowiedziałam jej wszystko, mówiłam o badaniach i nic. Teraz ona musi się zebrać, żeby cokolwiek zacząć robić, a wie że jakby co to może na mnie liczyć :)

Dziękuję bardzo za pomoc

arpka, zdrowia życzę :)

klaudia84
Nowy użytkownik

Re: re: długotrwała biegunka i duszący kaszel

Postautor: klaudia84 » 26 lutego 2010, 12:13

arpka pisze:moge tak na gorąco się wypowiedzieć o biegunce :-)... Siedze w domku bo mam grypę żołądkową - bardzo nieprzyjemna sprawa, wiem że to w końcu minie,ale niestety moje jelitka dostały nieźle w kość. Oczywiście chrupię węgiel - zalecenie lekarza no i stoperan, a osłonowo zajadam się jogurtami naturalnymi. Od wczoraj też przyjmuję multilac - widać że popularny bo w aptece to właśnie ten probiotyk wskazała pani "aptekarka". mam nadzieję, że skutecznie da radę odbudować moją florę bakteryjną - dobrze że nie musze go trzymac w lodówce bo najczęściej kompletnie o tym zapominam :-)

Powiem Ci, że z tym trzymaniem probiotyków w lodówce to jest horror. Niejednokrotnie przy antybiotykoterapii zapominałam o zażyciu no. Lakcidu bo ten leżał w lodówce. Przypominałam sobie dopiero gdy otworzyłam tą lodówkę, bo np. chciałam zrobić sobie coś do zjedzenia. Multilal został fajnie opatentowany, bo pudełko może leżec przy antybiotyku i człowiek nie zapomni sobie o tej tabletce.
Arpko, dużo zdrowia i już żadnej choroby w tym roku życzę :)

bue
Nowy użytkownik

Postautor: bue » 26 lutego 2010, 18:44

Lakcidu i innych takich chyba nie powinno się brać razem z antybiotykiem tylko godzinę po lub przed

moniapog
Nowy użytkownik

Postautor: moniapog » 26 lutego 2010, 23:12

A czy mam po tym leku który brała na serce lepiej sie czuła bo wiesz czasami trzeba wybierać lepsze zło. Tak czy siak dobrze jest żeby mama brała jakieś leki osłonowe i taki jak ktoś wspominał o synbiotyku multilac zawie oligofruktoze która wzmacnia aktywność biologiczna probiotyków. Przy wrzodach na pewno coś takiego jest potrzebne.

klaudia84
Nowy użytkownik

Postautor: klaudia84 » 30 marca 2010, 19:15

Tak naprawdę to żadnych leków osłonowych nie powinno się brać razem z antybiotykiem, lecz przed lub po i to ze 2-3 godziny. Dodatkowo jakieś jogurciki z żywymi kulturami bakterii i osobiście polecam jeszcze picie siemienia lnianego - niezbyt dobre, ale rewelacyjnie działa na przełyk i żołądek.