długotrwała biegunka i duszący kaszel

bue
Nowy użytkownik

re: długotrwała biegunka i duszący kaszel

Postautor: bue » 31 stycznia 2010, 13:46

Tak, endokrynolog jest świetny akurat :) i na razie mama mówi, ze niedługo ma wizytę u endokrynologa, to nie idzie na badania, bo przecież idzie do lekarza. Co ja z tą mamą mam...
Na szczęście lekarka jest świetna i jak mama rzeczywiście powie jej o tym, to ją przekiruje do lekarza. A pani doktor bardziej posłucha niż mnie.

Izabela01
Nowy użytkownik

Postautor: Izabela01 » 31 stycznia 2010, 20:20

Może rzeczywiście trzeba dać mamie czas, musi po swojemu wszystko ułożyć i ogarnąć. Zyczę zdrówka Iza :)
Iza

asia29
Nowy użytkownik

Postautor: asia29 » 03 lutego 2010, 13:47

Czy mama bierze jakieś tabletki na serce? tzw betablokery. Bo często tabletki typu enarenal, prestarium powodują kaszel, wtedy należy poprosić lekarza o jakiś zastępczy lek z tej samej grupy.
A jeśli chodzi o biegunkę to póki mama nie zrobi badań, uważajcie żeby się nie odwodniła musi dużo pić najlepiej wody bez gazu. Biegunka może się pojawić w zakażeniach nie związanych z układem pokarmowym, jak zapalenie ucha środkowego, zapalenie płuc czy też grypa żołądkowa. Z reguły ustępuje po 2-3 dniach, ale może mieć charakter przewlekły i utrzymywać się nawet do paru miesięcy.
W przypadku przewlekłych biegunek można stosować probiotyki, które pomagają przywrócić właściwy skład mikroflory bakteryjnej. Można stosować synbiotyk Multilac, do kupienia bez recepty za około 10zł.

klaudia84
Nowy użytkownik

Postautor: klaudia84 » 10 lutego 2010, 18:06

Z tym Multilackiem to rzeczywiście masz rację, bo przyjmowanie probiotyków jest bardzo ważne. I to nie tylko przy antybiotykoterapii!!!

Przy biegunce człowiek może się odwodnić. A tak nawiązując do długo utrzymujących się biegunek i towarzyszącej temu gorączce, to równie dobrze mogą to być objawy np. salmonelli!!! Kiedy miałam kilka lat właśnie z tego powodu trafiłam do szpitala z Prokocimiu na oddział zakaźny :(

arpka
Nowy użytkownik

Postautor: arpka » 15 lutego 2010, 12:13

moge tak na gorąco się wypowiedzieć o biegunce :-)... Siedze w domku bo mam grypę żołądkową - bardzo nieprzyjemna sprawa, wiem że to w końcu minie,ale niestety moje jelitka dostały nieźle w kość. Oczywiście chrupię węgiel - zalecenie lekarza no i stoperan, a osłonowo zajadam się jogurtami naturalnymi. Od wczoraj też przyjmuję multilac - widać że popularny bo w aptece to właśnie ten probiotyk wskazała pani "aptekarka". mam nadzieję, że skutecznie da radę odbudować moją florę bakteryjną - dobrze że nie musze go trzymac w lodówce bo najczęściej kompletnie o tym zapominam :-)