ciemno przed oczami, niedotlenienie?

Piotr_Alex
Nowy użytkownik

ciemno przed oczami, niedotlenienie?

Postautor: Piotr_Alex » 23 czerwca 2013, 21:49

Witam,

jeździłem w sobotę 30 min na motocyklu crossowym, po niegroźnej przewrotce podniosłem motocykl, usiadłem na niego lecz nie chciał zapalić, w pewnym momencie kolory zbladły i wszystko zrobiło się ciemne, udało mi się zejść, zdjąć kask i usiąść na trawie. Po chwili położyłem się na płasko z ugiętymi nogami. Siedziałem tak około 20 minut wypiłem 0,5l wody lecz nie miałem siły kontynuować jazdy, rozbolała mnie też głowa w okolicach zatok. Zdarzało mi się podobnie np. w kościele na pasterce 2h na stojąco, uderzenie gorąca i ciemno przed oczami, wtedy szybko na dwór parę wdechów i wszystko wraca do normy. Co to może być? 2 miesiące temu robiłem EKG i morfologie wszystko wyszło ok. Poza tym oddaję krew regularnie co 2 miesiące i nie mam żadnych problemów zdrowotnych. Proszę was o pomoc co mam robić.

kruszmin
Nowy użytkownik

re: ciemno przed oczami, niedotlenienie?

Postautor: kruszmin » 04 lipca 2013, 22:47

Generalnie takie objawy zwiastują kłopoty z ciśnieniem albo niedobór magnezu. Na wszelki wypadek poleciłbym wizytę u lekarza, nawet ogólnego:
http://www.podajemy.pl/lekarze-internisci.html
W Twoim przypadku mogło to być spowodowane stresem związanym z przewrotką - kiedyś miałem coś podobnego gdy samochodem stuknąłem w wóz sąsiada, pomimo tego, że nic się nie stało to przez godzinę dochodziłem do siebie gdyż to była pierwsza moja stłuczka :)

wkoncu
Nowy użytkownik

Re: ciemno przed oczami, niedotlenienie?

Postautor: wkoncu » 02 maja 2016, 01:19

Miałam podobnie przy niedoborze magnezu i kilku innych minerałów