Bóle w klatce piersiowej

Mateusz111
Nowy użytkownik

Postautor: Mateusz111 » 25 listopada 2002, 15:19

Witam. Nazywam się Mateusz mam 19 lat, jestem szczupły i dość wysportowany. Rzadko miewam problemy ze zdrowiem. Ale ostatnio (od jakichś dwóch tygodni) mam dość często (ok. razy na 2 dni) niepokojące objawy: po (czasem nawet niewielkim) wysiłku odczuwam bóle w klatce piersiowej, czasem też towarzyszy temu osłabienie i lekkie duszności. Miewam też czasami krótkie, ale silne kłujące bóle serca występujące bez jakiegoś wyraźnego powodu (np., gdy spokojnie siedzę albo leżę). Czasem też po dużym wysiłku, nawet jak mnie nic nie boli wyraźnie czuję po dotknięciu do klatki piersiowej, że moje serce bije nierytmicznie (co jakiś czas zatrzymuje się na 2-3 uderzenia).
Kiedyś (przed wakacjami) przy okresowym badaniu lekarskim, osłuchujący mnie lekarz stwierdził, że mam zaburzenia rytmu serca. Byłem po tym u kardiologa, ale on po zrobieniu mi badania EKG stwierdził, że moje serce jest zdrowe w stu procentach (czułem się wtedy dobrze, więc nie robiłem dalszych badań). Teraz też byłem u kardiologa znowu zrobił mi EKG i znowu wyszło idealnie, stwierdził on, że to mogą być niegroźne bóle nerwowe albo bóle związane z dojrzewaniem i żebym się nie przejmował. Co mam w takiej sytuacji zrobić? Iść do innego lekarza? Czy może lepiej poleżeć w łóżku przez tydzień żeby odpocząć i zobaczyć czy mi to pomoże?

Admin
Nowy użytkownik

Postautor: Admin » 26 grudnia 2002, 18:44

Jesli dosc czesto odczuwasz uczucie nierownego bicia serca to najskuteczniejsza metoda rozpoznania jest wykonania EKG metoda Holtera, w ktorej EKG wykonywane jest przez 24h. Warto byloby rowniez wykonac badanie ECHO serca, ktore moze wykazac ewentualne nieprawidlowosci w budowei serca.
pozdrawiam,

Anielica
Nowy użytkownik

refluks

Postautor: Anielica » 19 lutego 2003, 00:12

a może to wcale nie serce? może to przełyk? mnie oała prawa pierś - przy ruchu. i koniec końców okazało się, że to refluks żołądkowo-przełykowy.
Anielica

Agnieszka79
Nowy użytkownik

re: Bóle w klatce piersiowej

Postautor: Agnieszka79 » 17 marca 2014, 19:48

Proponuję konsultację z kardiologiem, nie można bagatelizować problemów z sercem, bo może to się źle skończyć...

Karolka
Nowy użytkownik

Re: Bóle w klatce piersiowej

Postautor: Karolka » 15 maja 2015, 12:54

Trochę mało danych podałeś na temat tego jaki to jest ból i czy towarzyszą temu jakieś inne objawy poza dusznościami, nie chce Cię więc straszyć jakąś konkretną chorobą. Przeczytaj sobie może to: Ból w klatce piersiowej - przyczyny. Tu jest ładnie rozpisane jaka choroba może być związana z jakim rodzajem bólu w klatce piersiowej i jakie inne objawy wtedy występują. Chciałam też zapytać czy nie podejrzewasz może, że jest to na tle nerwowym?