Biegunka,zaparcia,wymioty i bole brzucha.

Sonia1990
Nowy użytkownik

Biegunka,zaparcia,wymioty i bole brzucha.

Postautor: Sonia1990 » 08 czerwca 2010, 16:16

Witam, dwa lata temu zaczely sie u mnie biegunki (na poczatku mialy one kolor zielony). Biegunki meczyly mnie codziennie a przez branie duzej dawki laremidu zeby je zaprzestac mam problem z zaparciami. Czasami bolal mnie zoladek i jeszcze bylam w stanie normalnie fukncjonowac. Od kilku miesiecy bole sie pogorszyly doszly nudnosci i wymioty poranne. Dlatego ze tak dlugo to trwa stres nasila wszystkie objawy :( Dziennie potrafie wyprozniac sie nawet 10 razy jak nie wiecej.

Bylam w szpitalu robiono mi endoskopie(wszystko w porzadku) oraz pobrali wycinek hist-pat z biopsji jelita cienkiego oto wynik : blona sluzowa dwunastnicy ze skapym naciekiem zapalnym z komorek limfoidalnych, bez cech skrocenia kosmkow. Nie mam pojecia co to oznacza.

Robiono mi kilka razy badania kalu pod katem lamblii, yerisni(chyba tak sei to pisze) pasozyty, bakterie. Krew na obecnosc p-cial p-ko endomesium, morfologia. usg brzucha i tarczycy, wszystko w porzadku!

prosze o pomoc, albo jakies porady... czuje sie bezsilna.

dimedicus
Nowy użytkownik

re: Biegunka,zaparcia,wymioty i bole brzucha.

Postautor: dimedicus » 08 czerwca 2010, 16:57

Proszę mi powiedzieć po czym wystąpiły takie objawy(po leczeniu?zatruciach,coś było stosowane przed tym stanem,czy się odchudzałaś?jakieś choroby wówczas?)Zakładam,że w badaniach nie stwierdzono zmian w budowie układu pokarmowego czy innych organów)czy występują jakieś stany depresyjne z wrażliwością na bodźce psychogenne.Czy jest stosowane jakieś aktualnie leczenie(jakie?stosowane leki)Czy Jesteś pod opieką lekarza?Jaki jest aktualny stan nadal biegunki czy tylko zaparcia?
Porady obecnie udzielam na: http://medyczne-forum.pl/

Sonia1990
Nowy użytkownik

Postautor: Sonia1990 » 08 czerwca 2010, 17:06

Dwa lata temu w sierpniu bylam w turcji. Tam sie czym strulam ze mnie zoladek tylko bolal ale po powroocie do domu wszystko wrocilo do normy. W listopadzie bedac w pracy dostalam biegunki koloru zielonego. Nigdy sie nie odchudzalam, ale przez ta cala styacje schudlam prawie 10kg (waze teraz 56-57 a wzrostu mam 178cm). Czesto mialam problemy z jajnikami. Zapalenie przydatkow lub pecherza.
Nie bylam nigdy u psychologa ale przez ta cala chorobe chyba popadlam w depresje...
Obecnie biore hydroxyzyne, wczesniej bralam 1 opakowanieXifan i Probacti.

Teraz jest na zmiane, raz lepiej raz gorzej. Ostatnio jak mialam biegunke to trwala iona od piatku wieczorem, do poniedzialku tez wieczora. Od tego momentu jest troche lepiej ale i tak bardzo czesto sie wyprozniam. Czasami znajduje sie tam sluz, a na papierze zostaje plamnka krwi(raz mi sie tak zdarzylo).

dimedicus
Nowy użytkownik

Postautor: dimedicus » 08 czerwca 2010, 17:57

Proponuje następujące leczenie:dieta lekkostrawna(bez używek,smażonych,tłustych i słodkich potraw)posiłki w ilości 5-6 x dn o jednakowej porze dnia.Dużo wypoczynku i unikanie stresów.Spacery(pół godzinny dziennie)Woda do picia mineralna nie gazowana,herbata słaba (jak najmniej cukru)z leków:Rp.
Może być Hydroxyzyne lub zamiennie Sulpiryd 200mg(2x dn przed posiłkiem 1 godz.rano i w południe)
Debridat lub zammieniki Tribux(3 x dn po 1 tabl)
rozważył bym też Sulfasalazin(o tym proszę porozmawiać z lekarzem gdyż te wszystkie leki są na Rp.
Bez Rp dodatkowo Multilac(synbiotik) lub Energy probiotyk(symbiotyk z zawartością 4 probiotyków,1 prebiotyku oraz  11 witamin)
dodatkowo Kalipoz(potas)I proszę pamiętać dużo pić.
Porady obecnie udzielam na: http://medyczne-forum.pl/

Sonia1990
Nowy użytkownik

Postautor: Sonia1990 » 08 czerwca 2010, 18:13

Dziekuje bardzo za odpowiedz, wiele to dla mnie znaczy.

Jeden lekarz zalecil diete bezglutenowa, ale drugi powiedzial ze to jeszcze za wczesnie na tak ostra diete nie znajac wszystkich wynikow. Niedlugo nastepna wizyta moze czegos sie dowiem.

Meczy mnie to ze nie wiem skad sie to wzielo. Wtedy jeszcze nie studiowalam i nie mialam tyle stresow co teraz. Chialabym bardzo zeby to sie juz wreszcie skonczylo, zebym mogla znowu normalnie zyc. Ogarnicza to wszystko, nawet wyjscie na spacer (chyba ze bym ciagnela za soba toi-toia hehe).

Oprocz tego jestem wlasnie wiecznie zmeczona i niewyspana. Caly czas mi sie pic chce jakbym miala wiecznego kaca ;). Czesto jak wstaje to robi mi sie slabo i widze czarne plamy przed oczami. Teraz wyszlo mi jakies ucuzlenie na przedramionach. Nie wiem czy to wszstko ma ze soba jakis zwiazek.
Dziekuje bardzo! :)