Angina

saloke
Nowy użytkownik

re: Angina

Postautor: saloke » 06 kwietnia 2010, 10:58

to chyba też zależy od tego, jaka jest angina. bo może być gronkowcowa wtedy są inne leki przepisywane, może być paciorkowcowa, wtedy chyba ciprofloksacyna najskuteczniejsza jest itd. dobrze zrobić wymaz z gardła

klarissa
Nowy użytkownik

Postautor: klarissa » 16 kwietnia 2010, 12:41

No dokładnie. Przy wirusowych anginach antybiotyk nie pomoże i faktycznie zawsze lepiej zrobić wymaz. Już chyba pisałam wcześniej o testach Quickvue Strepto A, które na podstawie wymazu stwierdzają jaki to rodzaj anginy. Na wyniki czeka się parę minut więc zawsze warto poprosić lekarza o test niż ryzykować, że dostanie się złe leki i leczenie będzie trwało nie wiadomo ile.

kropas
Nowy użytkownik

Postautor: kropas » 19 kwietnia 2010, 06:29

to ciekawe co piszecie , nikt przed przepisaniem duomoxu mi takich testów nie zrobił czy powinnam zwrócić uwagę lekarzowi?

klarissa
Nowy użytkownik

Postautor: klarissa » 21 kwietnia 2010, 16:01

No niestety takie testy nie są obowiązkowe ale uważam, że warto zapytać lekarza czy robi takie testy, a jeżeli nie to można się zawsze o nie dopominać lub poszukać przychodni, w której się je wykonuje. Generalnie ministerstwo rekomenduje takie testy więc może w przyszłości każdy lekarz będzie je robił. Na zachodzie jest to standard, a w Polsce jeszcze nie...

kropas
Nowy użytkownik

Postautor: kropas » 04 maja 2010, 05:20

to coś niezwykłego ,że nawet pacjent nie ma prawa wyboru opcji leczenia, przecież chciałabym wiedzieć czy duomox rzeczywiście został mi odpowiednio dobrany