DIALOG z ednoskopią

DIALOG z ednoskopią
Już po raz trzeci Akademia Medyczna we Wrocławiu i Linie Telefoniczne DIALOG wspólnie organizują warsztaty endoskopowe. W tym roku uczestnicy wideokonferencji będą na żywo oglądali operacje przeprowadzane w czterech ośrodkach europejskich i jednym w USA.

29 czerwca w hotelu Holiday Inn we Wrocławiu w godzinach 9.00 - 17.00 odbędzie się wideokonferencja "Chirurgia Mikroinwazyjna Miednicy Mniejszej". Jej uczestnicy, lekarze specjaliści chirurgii, ginekologii, urologii i onkologii z całej Polski, będą oglądać przeprowadzane w czasie rzeczywistym zabiegi operacyjne wykonywane w pięciu ośrodkach medycznych:

  • II Katedra i Klinika Ginekologii Akademii Medycznej we Wrocławiu
  • Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu - II Klinika Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej
  • Oddział Chirurgii Ginekologicznej i Rozrodczości Euro Center of Practical Teaching in Endoscopin Surgery Chemin de Halage w Periguex we Francji - ginekologia
  • Szpital Uniwersytecki w Upsali w Szwecji
  • Oddział Chirurgiczny Cleveland Clinics Foundation w Fort Lauderdale w Stanach Zjednoczonych
Organizatorami konferencji są II Katedra i Klinika Ginekologii Akademii Medycznej we Wrocławiu, Fundacja Rozwoju Ginekologii, Polsko - Niemieckie Towarzystwo Endoskopii oraz operator telefonii stacjonarnej DIALOG. Współpraca tych instytucji, mająca na celu promowanie telemedycyny (czyli połączenia nowoczesnych metod leczenia w powiązaniu z zaawansowanymi technologiami telekomunikacyjnymi) rozpoczęła się już trzy lata temu. W listopadzie 1999 roku odbyły się Pierwsze Europejskie Warsztaty Endoskopowe, podczas których zebrani lekarze mogli dzięki bezpośredniej videotransmisji uczestniczyć w ginekologicznych zabiegach wykonywanych jednocześnie w czterech ośrodkach w Polsce, Niemczech i Francji. Rok później, w maju, zorganizowano pokazową operację, przeprowadzoną w szpitalu w Lubinie i na bieżąco konsultowaną, za pomocą techniki videokonferencji, ze sławami medycznymi w ośrodkach w Poczdamie i we Francji.

W tym roku organizatorzy postanowili rozszerzyć i udoskonalić przyjętą formułę. Tematyka organizowanej pod patronatem rektora AM prof. dr hab. Leszka Paradowskiego Pierwszej Międzynarodowej Wideokonferencji "Chirurgia Mikroinwazyjna Miednicy Mniejszej" pozwala połączyć dotychczas oddzielnie traktowane specjalności: ginekologię, onkologię, urologię i chirurgię. Najważniejszy jest jednak aspekt edukacyjny i społeczny całego przedsięwzięcia. Formuła warsztatów od początku promuje ideę globalnej sali operacyjnej i szpitala bez ścian. Połączenie technik medycznych i telekomunikacyjnych umożliwia każdemu pacjentowi, niezależnie od miejsca zamieszkania, dostęp do zaawansowanych rozwiązań i najlepszych specjalistów. Konsultacje z wiodącymi ośrodkami zagranicznymi wzmocnią integrację światowego środowiska lekarskiego pozwalając w przyszłości na szybszą i efektywniejszą wymianę informacji i doświadczeń.

Ocena artykułu

3.7
z 40 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(8)
4
 
(20)
3
 
(6)
2
 
(4)
1
 
(2)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
3.7 z 40 głosów

70%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty