Cienkie i osłabione rzęsy? Przyczyny i sposoby pielęgnacji

Cienkie i osłabione rzęsy? Przyczyny i sposoby pielęgnacji
Spis treści
  1. Co osłabia rzęsy?
  2. Jak zregenerować rzęsy?

Problemy z rzęsami może nie są najważniejszymi, z jakimi się borykamy. Ale mimo wszystko spędzają sen z powiek wielu kobietom. Jak zapobiec osłabianiu, łamliwości i wypadaniu rzęs? Grunt to delikatna pielęgnacja i dobra odżywka do rzęs.

Wiele osób zapomina o tym (albo w ogóle nie ma świadomości), że rzęsy to mniejsze wersje naszych włosów. Jeśli osłabia się kondycja ich cebulek, mogą wypadać, tracić elastyczność lub wolniej rosnąć. Co zrobić, żeby przywrócić im piękno i zdrowie? Sposobów jest wiele, ale warto zacząć od głębszego poznania problemu.

Co osłabia rzęsy?

Wygląd naszych rzęs zależy od wielu czynników – także zanieczyszczenia środowiska, toksyn, słońca. Te maleńkie włoski mogą się osłabiać w wyniku chorób, przyjmowania leków, a nawet zmian hormonalnych np. w ciąży. Na wiele z tych rzeczy niestety nie mamy wpływu.

Jest jednak grupa czynności, których wcale nie musimy wykonywać, i które również negatywnie wpływają na kondycję rzęs. Najczęściej rzęsy osłabia:

- regularne przedłużanie i zagęszczanie rzęs,
- nieumiejętne stosowanie zalotki,
- używanie przestarzałych tuszów do rzęs,
- nie robienie lub niewłaściwe robienie demakijażu.

Jak zregenerować rzęsy?

Pierwsze, co powinniśmy zrobić, to ograniczenie wszystkich czynników szkodliwych (o ile mamy taką możliwość). Koniec ze sztucznymi rzęsami, wodoodpornymi maskarami, farbowaniem rzęs i zalotką – czas zapewnić osłabionym rzęsom idealne warunki do regeneracji.

Krok drugi to świadoma pielęgnacja, czyli dostarczanie do rzęs niezbędnych składników odżywczych, odbudowa uszkodzonych włosków, wzmacnianie cebulek. Przyda się dobrze skomponowana odżywka do rzęs, która będzie alternatywą dla mniej skutecznych metod np. wcierania wazeliny lub olejowania rzęs. Naturalne olejki (przede wszystkim rycynowy) można traktować jako dodatkowe wsparcie w pielęgnacji w okresach, gdy mamy przerwę w kuracji.

Żeby odżywka do rzęs była skuteczna, trzeba stosować ją regularnie, czyli każdego dnia wieczorem po demakijażu. Jednorazowa kuracja powinna trwać od 3 nawet do 6 miesięcy – aż do pojawienia się satysfakcjonujących efektów. Mowa o wydłużeniu, zagęszczeniu, przyciemnieniu i zregenerowaniu rzęs od nasady po końcówki.

Bardzo ważna kwestia, jeśli mówimy o pielęgnacji rzęs, to demakijaż. To on może zarówno osłabić, jak i wzmocnić rzęs – zależnie od tego, jak jest wykonywany. Najważniejsza zasada: demakijażu nie wolno pomijać. Należy wykonywać go delikatnie, za pomocą łagodnego płynu micelarnego lub olejku (świetnie rozpuszcza trudne do zmycia kosmetyki) i bez pocierania rzęs.

 

Ocena artykułu

4.13
z 8 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(2)
4
 
(5)
3
 
(1)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.13 z 8 głosów

88%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty