Szczepionka przeciwko zapaleniu ucha środkowego

Szczepionka przeciwko zapaleniu ucha środkowego

Zapalenie ucha środkowego jest najczęściej diagnozowaną chorobą u młodych ludzi. Szacuje się, że ponad 80 procent dzieci do lat trzech przebyło tę infekcję. Najnowsze badania amerykańskich naukowców prawdopodobnie zaowocują stworzeniem bezbolesnej szczepionki dla najmłodszych.

Zapalenie ucha najczęściej leczone jest antybiotykami. Jeśli występują poważniejsze powikłania i infekcje powracają, konieczna jest interwencja chirurgów. Leczenie jest długotrwałe, uciążliwe dla pacjenta oraz kosztowne. Badania naukowców dowodzą, że szczepionka może być skutecznym sposobem profilaktyki. Przeprowadzono testy polegające na umieszczaniu kropelki specjalnej substancji na zewnętrznej powierzchni ucha szynszyli oraz na wcieraniu formuły w skórę. Stwierdzono niewiarygodną skuteczność preparatu, tym bardziej, że aplikacja szczepionki nie wymagała bolesnych wkłuć. Szczepionka działa poprzez aktywację komórek znajdujących się tuż pod skórą. Płyn przenika do komórek, a następnie dostaje się do narządów limfatycznych, które są zdolne do wytwarzana przeciwciał. Dzięki odpowiedzi immunologicznej organizmu bakterie powodujące infekcje uszu są natychmiast zwalczane, co zapobiega chorobie.

Dzięki badaniom już wkrótce mogą zostać wprowadzone tanie, łatwe w użyciu i bezbolesne szczepionki. Przypuszczalnie szczepionka ta będzie uodparniać również przed innymi chorobami wywoływanymi przez bakterie tego typu.

Ocena artykułu

4.43
z 40 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(28)
4
 
(6)
3
 
(2)
2
 
(3)
1
 
(1)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.43 z 40 głosów

85%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty