Aerobik dla piersi

Aerobik dla piersi
Piersi zbudowane są z tkanki gruczołowej i tłuszczowej i żadne ćwiczenia nie są w stanie zmienić proporcji tych tkanek. Ale odpowiedni zestaw ćwiczeń może poprawić kondycje mięśni piersiowych, przez co można uzyskać naturalny efekt liftingujacy. Ćwiczenia opracowała Molly Fox - szefowa nowojorskiego Fitness Center i zaleca wykonywanie ich na początku 2 razy w tygodniu 12-15 razy zwiększając częstotliwość do 45 powtórzeń z 30-sekundową przerwą pomiędzy poszczególnymi trzema ćwiczeniami.

Motyl w leżeniu na plecach

  1. Leżąc na plecach na wąskiej ławeczce z ugiętymi kolanami trzymamy w dłoniach obciążenia o wadze 1-3 kg. Zaczynamy od zbliżenia dłoni razem nad głową z lekko ugiętymi łokciami, a następnie wydychając powietrze opuszczamy kończyny (ugięte łokcie mają się znaleźć na wysokości poziomu ławki), a następnie wdychając powietrze znowu unosimy kończyny zbliżając dłonie do siebie nad głową.
  2. Zmodyfikowane pompki
    Opierając się na kolanach (podudzia skrzyżowane) i dłoniach opuszczamy klatkę piersiową do momentu kiedy nos prawie dotknie podłogi, liczymy do dwóch i unosimy klatkę z powrotem do góry.
  3. Ćwiczenie z gumą lub taśmą elastyczną na siedząco
    Siedząc na podłodze trzymamy taśmę, która przechodzi pod stopami. Następnie pociągamy taśmę tak aby łokcie ugięły się pod katem prostym. Wytrzymujemy w pozycji licząc do dwóch i zwalniamy taśmę wracając do pozycji wyjściowej.

Zaklad Patomorfologii Szpitala Wolskiego w Warszawie

Podobne teksty